Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Alanija

Pramogų centraiSveikatingumo centraiParkaiPramoginės ekskursijosPažintinės ekskursijosPrekyvietėsApgyvendinimas Transportas

Alanija yra viena iš populiariausių poilsio vietų ir paskutinis didelis kurortas Viduržemio Jūros pakrantėje, kuriame baigiasi grandinė nuostabių ir perpildytų paplūdimių. Šis tarptautinės šlovės kurortas įsikūręs uolingo pusiasalio pakrantėje. Vietovė daug kartų keitė savo pavadinimą, o dabartinį turi nuo 1935 metų. Alanijoje gyvena apie 400 tūkst. gyventojų.

Pramogų centrai: Populiariausias naktinis klubas James Dean (video) – 10 barų, 4 šokių aikštelės, kuriose groja skirtingi muzikos stiliai, patogios poilsio oazės su staleliais ir minkštomis sofomis.

Sveikatingumo centrai: Populiarios turkiškos pirtys (hamam), tai didžiulės patalpos su kolona viduryje pastato. Išėjus iš pirties įprasta visą kūną nutrinti specialia pirštine. Pirtys įsikūrusios ne tik pačiame miestelyje, bet ir ant jūros kranto. Tivoli Resort & SPA - sauna,  turkiška pirtis, garinė pirtis, masažai. Mukarnas Spa Resort – masažai, įvairios terapijos, baseinai.

Parkai: Damlataš ola - reiškia „lašantys akmenys“. Sakoma, kad urve esantis oras teigiamai veikia astmos kamuojamus žmones. Čia nuolat laikosi 22 °C temperatūra, o drėgmė net 90 proc. Per tūkstantmečius susiformavę stalagmitai ir stalaktitai kasdien pritraukia daugybę lankytojų.

Pramoginės ekskursijos: Burlenčių sportas, skraidymas parašiutu, plaukimas vandens bananu.

Pažintinės ekskursijos:
Alanijos citadelė – pilis turinti 6,5 km ilgio gynybinę sieną bei 140 bokštų.

Kizilkule – vienas iš geriausiai matomų seldžiukų laikų paminklų Alanijoje. Jo pavadinimas kilęs iš raudonų plytų, naudotų viršutinių aukštų statyboms. Apatiniai aukštai buvo sumūryti iš vietoje rastų akmenų. Šis 33 m aukščio bokštas, esantis netoli uosto, buvo pastatytas XIII a. laivų statyklos ir uosto stebėjimui bei apsaugai. Ilgainiui aštuonkampis statinys tapo Alanijos simboliu. Bokšto viduryje yra cisterna, iki viršutinio aukšto galima pakilti dideliais akmeniniais laiptais. Iš viso bokšte yra 5 aukštai, apatiniame dažnai vyksta parodos.

Süleymaniye mečetė, Alanijos archeologijos ir etnografijos muziejus, senovinis miestas Syedra.

Ekskursijos organizuojamos iš Alanijos: Ekskursijos Alanija

Prekyvietės: Alanijoje įsikūrusi didžiausia Viduržemio jūros regione odos ir juvelyrikos „Atalay Center“ parduotuvė.

Apgyvendinimas: Gausus 5 ir 4 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas. 5 žvaigždučių viešbučiai isikūrę prie pat jūros, su vaizdu į pakrantę.

Transportas: Viešieji autobusai, tačiau nėra stotelių kuriose jie sustotų, todėl autobusus reikia stabdyti pakėlus ranką. Galima išsikviesti taksi, bei nuomotis mašinas.


Sekantis Turkijos kurortas: Side