Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Antalija

Pramogų centraiSveikatingumo centraiParkaiPažintinės ekskursijosPrekyvietėsApgyvendinimasTransportas

Antalija  yra iš trijų pusių apsupta aukštais kalnais. Tai didžiausia metropolija Viduržemio jūros pakrantėje (virš 600 tūkst. gyventojų) ir tuo pačiu netoliese esančių kurortų centras. Antalija tai žinomiausias ir labiausiai lankomas kurortas Turkijoje. Miesto istorija prasidėjo 150 m. p.m.e, kai ją įkūrė Pergamo karalius – Attalos II. Pasak legendos, jis liepė savo kariams rasti „rojų žemėje“ kad ten galėtų apsigyventi. Po kelių metų paieškų jo pavaldiniai nurodė vaizdingą įlanką Tauro kalnų papėdėje – vieta, kur iki šiandien yra Antalija.

Pramogų centrai: Antalija pasižymi itin spalvingu naktiniu gyvenimu, joje daugybė naktinių klubų, barų, pub‘ų mėgiamų ne tik turistų bet ir vietinių gyventojų. Populiariausi naktiniai klubai: Ally's – tai pats populiariausias bei prašmatniausias naktinis klubas visoje Antalijoje. Inferno – stilinga vieta – stilingiems žmonėms, klubas  po atviru dangumi, puiki muzika bei aplinka. Clup 29 – 2000 žmonių talpinantis didžiausias Antalijos klubas-restoranas-baras su vaizdu į jūrą.

Sveikatingumo centrai: Į visų 5 žvaigždučių viešbučių paslaugas Antalijoje įeina sporto klubai, grožio centrai, SPA paslaugos, baseinai ir kt, taigi norint pasinaudoti šiomis paslaugomis net nereikia kelti kojos iš viešbučio teritorijos – viskas yra šalia. Populiariausias Sheraton Voyager Antalya Hotel, Resort & Spa – didžiausias Antalijoje baseinas, vietinės tradicinės atpalaiduojančiosios terapijos.

Parkai: Troy Aqua Park (video) – didžiausias vandens parkas visoje Viduržemio pakrantėje, kuriame yra Trojos arklio pavidalo vandens čiuožyklos, rengiami delfinų pasirodymai. Taip pat populiarus Aqua land vandens parkas.
Pramoginės ekskursijos: Raftingo plaukimas – tai galimybė grožėtis kedrų miškų vaizdais Koprulu Canyon nacionaliniame parke visu greičiu plaukiant upe. Taip pat plaukiant aplankomas Duden krioklys bei Gulf sala.
Nardymas Viduržemio jūroje – daugiau nei 25 nardymo vietos, kuriose galima pamatyti povandeninį Viduržemio jūros gyvenimą – ungurius, kalmarus, aštunkojus, vėžlius ir kitus įspūdingus jūros gyventojus.

Pažintinės ekskursijos:
Kaleici – tai dabartinės Antalijos pirmtakas, sena dvasia dvelkiantis, gynybinėmis sienomis apjuostas Antalijos senamiestis.

Clock Tower – šis bokštas pastatytas antrame mūsų eros šimtmetyje, tačiau iki šių dienų neaišku ar šis bokštas buvo mauzoliejus ar švyturys.

Senasis uostas – atrestauruotoje senojoje citadelėje, kuri supa uostą, įsikūrę restoranai, barai, naktiniai klubai bei prekybos centrai.

Hadrianus vartai – paminklas skirtas imperatoriui Hadrianus.

Archeologinis muziejus – vienas svarbiausių Turkijos muziejų, kuriame eksponuojamos Antalijos griuvėsiai bei iškasenos.

Gamtos paminklai: Karain urvas, Koprilu kanjonas, Duden kriokliai.

Ekskursijos organizuojamos iš Antalijos: Ekskursijos Antalija

Prekyvietės: Antalijos regionas turi didžiausią prekybos vietų pasirinkimą visoje Turkijoje, nes yra labiausiai išvystytas prekybinis miestas. Čia populiarūs pirkiniai yra tekstilė, medvilnės gaminiai, moliniai, mediniai gaminiai. Visoje Turkijoje ypač vertinami rankų darbo kilimai. Prekybos centrų pasirinkimas itin platus – nuo mažų kioskelių iki didžiulių prekybos centrų. Didžiausi prekybos centrai – Kipa, G-Mall, Laura Shopping Center, Real-Shopping Mall,Covered wholesale food market, White World Center, Deepo Outlet Center, Tansas, Migros. Geriausiais apsipirkimas pačioje Antalijoje fabrikuose. Čia, tiesiai iš gamintojo, nusipirksite pigiau ir bus didesnis pasirinkimas.

Apgyvendinimas: Didžiulis apgyvendinimo pasirinkimas nuo pensionų iki 5* viešbučių. 5 žvaigždučių viešbučiuose turi visų rūšių paslaugas tokias kaip prekybos centrai, diskotekos, restoranai, grožio centrai, SPA ir kt.

Transportas: Puiki viešojo transporto infrastruktūra taip pat susisiekimas tramvajais, taxi, mini-autobusais.


Sekantis Turkijos kurortas: Kemeras