Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Crikvenica

Miestas įsikūręs apie 28 kvadratinių kilometrų pakrantės zonoje, kuri yra maždaug 15 km ilgio ir apie 2 km pločio. Netoli esantis oro uostas Krkos saloje, keleivinis ir krovininis jūrų uostai Rijekoje, taip pat geri keliai ir geležinkelio ryšys su Centrine Europa prisidėjo prie ankstyvos turizmo plėtros mieste, išsaugojusiame tradicijas daugiau nei šimtą metų.
Tai vienas populiariausių turizmo kurortų visame pakrantės ruože. Valebito kalnai užstoja vėjus, todėl miestas mėgaujasi švelniu klimatu – sausomis vasaromis ir šiltomis žiemomis. Kurortas specializuojais kvepavimo takų ligų ir reumato gydime ir reabilitacijoje.

Pramogų centrai: Crikvenica kurorte naktiniai pasilinksminimai vyksta tiek baruose ir klubuose, tiek paplūdimiuose. Pagrindiniai naktiniai klubai yra „Phoenix“, „Flash“ ir „Retro“; pagrindiniai kavos barai: „Luka“, „Delfin“, „Roni“, „Leut“, „Bič Klub“, „Point“. Kavinės, barai, diskotekos yra visuomet pilni lankytojų ir veikia visą naktį. Yra vienas žaidimų automatų klubas „Arcade Casino“, kuriame yra kavinė – baras, galima lošti elektronine rulete, Jackpot Slots; žaidimai galimi tik Kroatijos kunomis (HRK).    .                                                                                 

Sveikatingumo centrai: Crikvenica ypač žymi savo pirmuoju pastatytu viešbučiu „Thalassotherapy“.Viešbutis įsikūręs šalia jūros, už 35 km. į pietryčius nuo Rijekos kurorto, ypač palankioje vietovėje geografinių ir klimato sąlygų atžvilgiu. Čia sudarytos puikios gydymo sąlygos žmonėms, sergantiems chroniškomis kvėpavimo takų ligomis, bronchine astma, alergijomis, kenčiantiems reumato skausmus. Teikiamos inhaliacijos terapijos, kineziterapijos, magnoterapijos, hidroterapijos paslaugos, masažai, specialios medicininės gydomosios – reabilitacinės programos vaikams. Viešbutyje yra plaukimo baseinas su šildomu vandeniu, galima užsiimti vandens gimnastika, yra nedidelės sportinių žaidimų aikštelės lauke, teniso kortai, sveikatingumo ir sporto centras, boulingas, viešbutyje yra 260 lovų. Keturių žvaigždučių viešbučiuose yra sauna, fitneso centras, SPA ir sveikatingumo centras, turkiška pirtis, vidaus ir lauko baseinai.

Pramoginės ekskursijos: Crikvenica yra į sportą orientuotų turistų kurortas. Čia siūlomos šios aktyvios pramogos: irklavimas, buriavimas, banglenčių sportas, burlenčių sportas, dviračių ir pėsčiųjų žygiai, laisvasis alpinizmas, jodinėjimas. Organizuojamos kelionės laivu palei Crikvenicos pakrantę, vietinės kelionių agentūros taip pat siūlo turistams kelis maršrutus palei Adrijos pakrantę.

Pažintinės ekskursijos: Netoli Crikvenica kurorto  yra vietovė Dramalj, kurioje galima išvysti seną alyvų malimo malūną, kuris, nors jau ir nebenaudojamas, tačiau išliko kaip alyvų auginimo tradicijos įrodymas. Centrinėje miesto dalyje yra populiari lankoma vieta „Aquarium“. Čia galima pamatyti 24 didelius akvariumus, talpinančius daugiau kaip 100 Adrijos jūros žuvų rūšių ir maždaug 50 atogrąžinių jūros žuvų. Taip pat galima nusipirkti įvairių žuvyčių – suvenyrų.
Yra viena galerija – Crikvenicos miesto Galerija, taip pat Nacionalinis muziejus, turintis įspūdingą biblioteką, fotografijų  ir dokumentų parodą, atskleidžiančią ankstesnį gyvenimą ir darbą šio miesto rajone. Kiti lankytini objektai: Švenčiausios Mergelės Marijos Bažnyčia, Šv. Antuno bažnyčia, žvejo paminklas, nacionaliniai parkai: Northern Velebit, Risnjak ir Plitvicka Jezera. Northern Velebit parke galima išvysti įspūdingus karstinius reiškinius, pavaikščioti alpinizmo takais, aplankyti botanikos sodą. Alpinizmo takų viršūnėse atsiveria nuostabus vaizdas į Adrijos jūrą.

Prekyvietės: Crikvenicoje yra daugybė originalių vietinių suvenyrų parduotuvių. Populiarūs restoranai po atviru dangumi. Degtinė ir kiti stiprieji gėrimai kainuoja nuo 0,6 $ (50g), alus nuo 1,3 $, sodos vanduo – 0,6 $, kava – 0,6 $, taurė naminio vyno – 1,3 $, hamburgeriai – 1,3 $, dešrelės – 0,6 $, mėsos patiekalai nuo 3,25 $, žuvies ir kiaukutiniai patiekalai nuo 3,9 $.

Apgyvendinimas: Apgyvendinimo paslaugas siūlo viešbučiai, pensionai, apartamentai, kambariai, stovyklos, vilos. Viešbučiai organizuoja įvairius pramoginius laisvalaikio užsiėmimus, ekskursijas, naktines pramogas. Yra du 3 žvaigždučių viešbučiai ir trys 4 žvaigždučių viešbučiai. Viešbučių siūlomi patogumai: restoranas, baras, teniso kortai, sauna, jacuzzi, masažas, SPA centras, internetas, parkavimosi galimybės,  jodinėjimas žirgais, vidaus ir lauko baseinai, fitneso centras, turkiška pirtis, grožio salonas.


Sekantis Kroatijos kurortas: Sibenik