Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Šibenik

Šibenik miestas ir uostas šiaurės Dalmatijoje, netoli nuo Krka upės žiočių. Ekonomiką palaiko spalvotųjų metalų, aliuminio pramonė, tekstilės ir maisto perdirbimo, taip pat statybų pramonė ir turizmas. Sibenik yra kultūros centras, čia vyksta tarptautinė vaikų šventė. Gamtos grožis (Skradinski buko, Roski kriokliai, mažos salos Visovac dėl Krka, Kornati salos) ir turtingas kultūrinis ir istorinis miesto paveldas  pritraukia daug turistų. 
Istoriniame Sibenik mieste, susijusiame su visos Kroatijos valstybės plėtra ir vystymusi, gausu istorijos ir kultūros paminklų. Reprezentatyviausius tarp jų yra garsioji Sibenik katedra, vienas originaliausių architektūros projektų vėlyvaisiais viduramžiais, yra siejamas su vietiniu meistru Juraj Matejev Dalmatinac (George Dalmatija). Sibenik šiandien yra turizmo centras, įsikūręs teritorijoje, kurioje yra labiausiai raižytą kranto liniją turintis salynas Europoje (Kornati) ir karsto hidrografiniai reiškiniai (Skradinski buko, Visovac, Roski kriokliai) susijungia į ekologiškai ir estetiškai patraukliausią turizmo ir laisvalaikio zoną Kroatijoje Adrijos jūroje.
Populiariausi kultūrinius renginiai, tai jau minėtasis tarptautinis vaikų festivalis (paskutinę birželio savaitę ir liepos pirmąją savaitę), Vargonų vasaros mokykla (antroje rugpjūčio pusėje) ir Sibenik vasara. St James diena (liepos 25), miesto globėjo diena, yra iškilmingai švenčiama.

Pramogų centrai: Mieste yra trys naktiniai kluai – „Hacienda Club”, “Aurora Club” ir “Inside Club". “Aurora Club” dirba nuo 21 iki 4 val. Jame yra dvi erdvės – lauko ir vidaus. Klube veikia net penki atskiri barai bei dvi VIP zonos specialiems svečiams.

Sveikatingumo centrai: SPA paslaugas mieste teikia visi jame esantys viešbučiai. „Ivan“ viešbutyje yra baseinas su vandens atrakcionais.

Pramoginės ekskursijos: Nardymo Viduržemio jūroje paslaugas siūlo keturi klubai – Maravani, Mediteraneo, Odysseus Diving ir Panitula. Vietinis sporto klubas siūlo šokinėjimo guma nuo 40 m. aukščio Šibeniko tilto paslaugas.

Pažintinės ekskursijos: Netoli miesto yra Krka nacionalinis parkas. Ši teritorija paskelbta nacionaliniu parku buvo 1985 m. Tai yra septintasis nacionalinis parkas Kroatijoje. Iš viso parkas užima 109 kvadratinių kilometrų plotą. Parke galima pasigrožėti nuostabia Kroatijos fauna ir flora, taip pat iš arti pamatyti natūraliai susiformavusius krioklius. Į vakarus nuo Šibeniko yra Kornatų salynas, kurį sudaro apie 150 salų. Salynas yra 35 km ilgio ir 13 km pločio. Salynui vardas duotas nuo didžiausios iš salų – Kornat.
Dubravos centras siūlo savo lankytojams iš arti susipažinti su laukiniais paukščiais, naudojamais medžioklėse – tai vienintelis toks centras visoje Kroatijoje.
Šibeniko miestas žinomas dėl tradicinių klapa dainų. Tai dainavimo stilius, kilęs Dalmatijos regione. Klapa dainavimo stilius pasižymi balsų laisve – atlikime nėra naudojami instrumentai. Dažniausiai dainuoja vyrų chorai. Dainavimas pasižymi eiliškumu – iš pradžių dainuoja vienas žmogus, paskui prisijungia antras, trečias ir t.t. Visame Šibeniko mieste yra daug klapa klubų, mokančių šio meno.
Šv. Jokūbo katedra (XV a.) yra įtraukta į UNESCO pasaulio pavledo sąrašą ir yra vienas labiausiai turistų lankomų objektų mieste.
Mieste yra meno muziejus, įkurtas 1925 m.

Apgyvendinimas: Pagrindiniai viešbučiai:

„Hotel Ivan“ - jame yra net 694 vietos lankytojams. Šis viešbutis yra aukščiausiai vertinamas viešbutis Šibeniko mieste, pastatytas dar 1970 m.

„Hotel Panorama“ yra vienas iš seniausių Šibeniko viešbučių. Viešbutis įrengtas pačiame miesto centre, neseniai visiškai atnaujintas. Viešbučio pavadinimas buvo duotas nuo įspūdingo vaizdo, kuris atsiveria nuo jo į Šibeniko uostą, visas salas ir Krka upės deltą.

„Hotel Jadran“ taip pat įsikūręs pačiame Šubeniko centre. Viešbutis išsiskiria tuo, kad visiškai šalia jo yra Šv. Jokūbo katedra, kuri įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Viešbutyje yra 57 kambariai, talpinantys 105 lankytojus. Viešbutyje yra taverna, atspindinti vietinę atmosferą, kavinė bei kavos baras. Šalia viešbučio yra 50 jachtų uostas, kurio pagalba viešbutis gali suorganizuoti pažintines ir lasivalaikilo keliones po visas Šibeniko apylinkes.

Iš viso Šibenike ir miesto apylinkėse viešbučiuose galima apgyvendinti 3110 lankytojų. Mieste yra trys kempingai, turintys 880 vietų.


Sekantis Kroatijos kurortas: Starigrad Paklenica