Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Bulgarijos lankytinos vietos

VarnaRožių slėnisRilos vienuolynasNesebaro miestelisRodopi kalnai netoli PlovdivoSofija

Varna: Tai didžiausias Bulgarijos miestas Juodosios jūros pakrantėje, dar žinomas kaip kurortų sostinė bei Juodosios jūros karalienė, įsikūręs prie Varnos didžiosios įlankos. Čia rasite daugiau nei 150 įvairiausių kultūrinių ir istorinių paminklų iš skirtingų laikotarpių. Vieni iš žinomiausių yra Šventosios Mergelės katedra, Šv. Atanazao bažnyčia, Medicinos istorijos muziejus, Gamtos istorijos muziejus, Kraštotyros muziejus, Archeologijos muziejus, Jūrų muziejus su delfinariumu ir daugelis kitų lankytinų vietų.


Rožių slėnis: Rožė yra vienas iš Bulgarijos simbolių. Daug šimtmečių bulgarai augindavo rožes, skindavo jų žiedus, bei išgaudavo dangišką ekstraktą – rožių aliejų. Rožių slėnis nėra geografinis pavadinimas, tai sąvoka susijusi su šia vieta, kur šie augalai auga. Šis slėnis yra įsikūręs netoli miesto Kazanluk, jo aukštis siekia apie 710 metrų.


Rilos vienuolynas: Rilos vienuolynas randasi Rilos kalnuose maždaug 1147 metrų aukštyje virš jūros lygio. Neabejotinai tai pati populiariausia turistų lankymo vieta tarp visų Bulgarijos vienuolynų, pasižyminti savo dydžiu, sienų tapyba, architektūra bei gamtos vaizdais. 1976 metais šis vienuolynas buvo pripažintas nacionaliniu istoriniu paminklu, o 1983 metais įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.


Nesebaro miestelis: Šis miestelis įsikūręs mažame Juodosios jūros pusiasalyje, kuris yra pakankamai siauras ir ilgas. Nesebaras visiems gerai žinomas dėl savo senamiesčio bei pusiasalio. Dauguma pastatų yra 11- 14 amžiaus  vaizdingos bažnyčios. Viena geriausiai žinomų yra Kristaus Pantokratoro bažnyčia. Šiuo metu senoji miesto dalis susigražino savo romantinę atmosferą.


Rodopi kalnai netoli Plovdivo: Neabejotinai tai žaliausi ir gražiausi kalnai Bulgarijoje. Sniegas ir saulė, švarus oras, Viduržemio įtakos švelnus klimatas, originalus folkloras, nuostabi virtuvė, nuoširdūs ir paslaugūs žmonės, daug mineralinio vandens šaltinių, didžiausias slidinėjimo kurortas – Pamporovo, populiariausia ekoturizmo vieta – Momchilovtsi. Yra 15 rezervatų, kai kurie iš jų įtraukti į UNESCO.


Sofija: Sofija yra Bulgarijos sostinė ir didžiausias šios šalies miestas, taip pat šis miestas yra antras pagal senumą visoje Europoje, jis įkurtas prieš 7000 metų. Čia rasite daugiau kaip 250 istorinių ir kultūrinių paminklų, kurie puikiai dera šiuolaikinėje miesto panoramoje. Keletas vietų, kurias galima aplankyti: Šv. Aleksandro Nevski katedra, Šv. Sofijos cerkvė, Šv. Caro rūmai, Bania Baši mečetė, Nacionalinis parlamentas, Nacionaliniai Kultūros rūmai, Mokslų akademija ir daugelis kitų nuostabių objektų.

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti