Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Egipto lankytinos vietos

Gizos piramidėsDidysis Gizos sfinksasDašuro piramidėsKarnako šventyklaHačepsutos laidojimo šventyklaNacionalinis Egipto muziejusTanio lobisSultono Hasano MečetėKairo bokštasRomėnų teatrasPompėjos kolonaRas Mohammed parkas

Gizos piramidės, kitaip dar vadinamos Gizos nekropoliu, stovi Gizos plynaukštėje, netoli Egipto sostinės Kairo. Piramidės pastatytos šalia Nilo ir nuo senojo Gizos miesto yra nutolę apie 8 km. Cheopso piramidė yra didžiausia. Ši piramidė yra laikoma vieninteliu iki šių laikų išlikusiu senojo pasaulio stebuklu. (žiūrėti video)Didysis Gizos sfinksas yra gulinčio liūto su žmogaus galva skulptūra, pastatyta Gizos plynaukštėje Nilo vakariniame krante. Ši monolitinė skulptūra yra didžiausia pasaulyje. Jos ilgis – 73,5m., plotis – 6m., aukštis – 20m. Skulptūra taip pat yra laikoma kaip seniausiai žinoma monumentali skulptūra. Sfinkso amžius datuojamas III tūkstantmečiu prieš Kristų. (žiūrėti video)Dašuro piramidės: Žinomiausia iš Dašuro piramidžių yra Raudonoji piramidė. Raudonąja ši piramidė vadinama dėl  savo spalvos, jos aukštis - apie 105 metrai, kraštinės ilgis - 220 metrų. Raudonoji piramidė yra trečioji aukščiausia kada nors pastatyta piramidė
Medumo piramidė. Pirmoji iš Dašuro piramidžių, kurią pradėjo statyti faraonas Huni, o jos statybos darbus užbaigė Huni sūnus Snofru, įsakęs suvienodinti statytos piramidės šonus ir taip užbaigdamas piramidės statybos darbus.
Faraono Huni sūnus Snofru taip pat pastatė ir palinkusią piramidę Dašure.Karnako šventykla yra apie 3 km į šiaurę nuo Luksoro nutolęs šventyklų kompleksas, esantis Egipte, El Karnako kaime.
Šventyklų komplekse esančios šventyklos buvo skirtos karo dievams Montui ir Mutai, saulės dievui Amonui bei Amono žmonai. Amonui skirta šventykla yra pati didžiausia, kurią senais laikais buvo apjuosusi daugiau nei 2 km ilgio bei 8 m pločio siena.
Į Karnako šventyklą veda sfinksų su liūto kūnu ir avino galva alėja. (žiūrėti video)Hačepsutos laidojimo šventykla: Karalienės Hačepsutos šventykla VII a. buvo pavadinta al Deir al Bahri pagal toje apylinkėje buvusio koptų vienuolyno pavadinimą.
Deir al Bahri šventykla pastatyta iš kalkakmenio. Jos eksterjere pirmą kartą architektūros istorijoje buvo panaudota skulptūra. Manoma, kad šventykloje galėjo būti net 200 Hačepsutos ir dievo Amono statulų. Šventyklos viduje grindys išklotos aukso plokštėmis. (žiūrėti video)Nacionalinis Egipto muziejus: Nacionaliniame Egipto muziejuje saugoma daugiau kaip 100 tūkst. eksponatų iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Šią kolekciją kurti 1858 m. pradėjo prancūzų archeologas Augustas Marietas. Į dabartinį, būtent tam tikslui pastatytą neoklasicistinį muziejaus pastatą, kolekcija buvo perkelta 1902 m. Silpnas muziejaus eksponatų apšvietimas yra viena iš muziejaus žavesio paslapčių, kadangi vaikščioti prieblandoje aplink lobių vertybes yra išties nepakartojamas pojūtis. (žiūrėti video)Tanio lobis: Tanis yra nedidelis Egipto miestelis išsidėstęs rytiniame Nilo krante, apie 80 mylių į šiaurės rytus nuo Kairo. Šio miestelio pavadinimas kildinamas iš senovės egiptietiško žodžio “tsani”, kurio reikšmė nėra aiški. 1934 m., archeologinių kasinėjimų metu, kuriems vadovavo prancūzų archeologas Monte, buvo rastos XXI ir XXII dinastijų faraonų kapavietės. Pirmoji iš jų priklausė faraonui Osorkonui II. Ją sudarė keturios kameros, pastatytos iš akmenų ir nedegintų plytų. 
Vėliau, tolesnių Psuseneso I kapavietės kasinėjimų metu, Monte atrado paties faraono laidojimo kambarį bei jo sarkofagą, pagamintą iš rožinio granito. Jo viduje rastas dar vienas granitinis, kuriame buvo dar ir sidabrinis, mumijos formos sarkofagas su besiilsinčiu faraonu. Taip pat kapavietėje buvo rasti turtai, priklausę Psusenso I kariuomenės vadui Undžebauendžedui ir faraonui Amenemope.
Bendrai skaičiuojant Psuseneso I, Undžebauendžedo ir faraono Amenemopo turtai sudarė daugiau kaip 30 iš įvairaus brangaus metalo pagamintų indų, dubenų, ąsočių vandeniui.
Psuneseso I kapavietėje taip pat buvo rasta gausybė apyrankių, auksinių žiedų, grandinėlių, krūtinės papuošalų.Sultono Hasano Mečetė pastatyta XIV a. Tai aukščiausią minaretą (81,6 m.) sostinėje Kaire turinti mečetė. Mečetėje, yra prabangiai išpuoštas sultono mauzoliejus, kuriame buvo palaidotas ne pats sultonas, bet anksti miręs jo sūnus ir paveldėtojas Anuk.
Tai vienas įstabiausių islamiškojo pasaulio monumentų. Šio didžiulio monumento statytojas ir įkūrėjas Al Sultan an Nassir Hasan ibn an Nasir Mohamed ibn al Mansur Kalaun. (žiūrėti video)Kairo bokštas: Kairo bokštas yra El Geziros saloje. Šio bokšto  siekia 187 metrus ir jis yra 50 metrų aukštesnis nei Cheopso piramidė. Bokštas buvo pastatytas 1961 m. balandžio 11 d. Pirmojo aukšto sienos dekoruotos piešiniais iš dabartinio Egipto gyvenimo. Šalia bokšto yra sodas, kuriame galima maloniai leisti laiką. Apžvalginėje bokšto aikštelėje per teleskopus galima pamatyti visą sostinės panoramą. (žiūrėti video)Romėnų teatras: Romėnų teatras (Kom Al Dekka) – gerai išsilaikęs senovinis statinys, kuriame tilpdavo iki 800 žmonių. Muziejų puošia galerijos, mozaikinės grindys, marmurinės kėdės žiūrovams. Ptolomėjų laikais čia buvo Pano parkas ir malonumų sodas. Seniau ši vieta buvo naudojama ir imtynių konkursams. (žiūrėti video)Pompėjos kolona: Pompėjos kolona tai maždaug 25 m. aukščio raudono granito kolona, kurios perimetras siekia 9 m. Ši kolona yra aukščiausias antikinis monumentas Aleksandrijoje. Pompėjos kolona buvo pastatyta imperatoriaus Diokleteno garbei. Šio didingo antikinio statinio požeminėse galerijose buvo palaidoti šventieji dievo Apio buliai ir buvo pastatyti trys sfinksai. Po pralaimėjimo Julijui Cezariui civiliniame kare, Pompėjus pabėgo į Egiptą. Yra teigiama, kad viduramžių keliautojai tikėjo, jog pats Pompėjus buvo palaidotas čia, tačiau jokių įrodymų, galinčių tai įrodyti nėra.Ras Mohammed parkas tai povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis, esantis 18 km nuo Šarm El Šeicho kurorto. Šis parkas garsėja koralų, floros ir faunos įvairove. Parkas yra įtrauktas į UNESCO organizacijos saugomų objektų sąrašą. (žiūrėti video)

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentarai   

 
0 #1 paulina 2015-01-21 17:20
daugiau vaizdu
Cituoti
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti