Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Fuerteventūros lankytinos vietos

Caleta de Fuste miestasAntigua miestelisBetancuria miestasCorralejo miestasLa Lajita zoologijos sodasBaku vandens parkasJandia parkasLa Alcogida muziejusTindaya kalnasCotillo kaimelisCueva del Llano urvasDruskos muziejus

Atsisiųsti pdf formatu

Pigesnės kelionės į Fuerteventūrą idėja

Caleta de Fuste miestas

Caleta de Fuste, kitaip dar vadinamas Castillo, yra vienas iš pagrindinių turistinių miestų Fuerteventura saloje. Pagal centrinę miesto gatvę išsidėstę daugybė parduotuvių, restoranų ir barų. Mieste yra golfo aikštynas, taip pat galite išbandyti daugelį vandens pramogų – nardymą, vandens motociklus, keliones laivu ir net ištirti jūros gelmes povandeniniu laivu. Naktimis mieste atviri įvairaus stiliaus barai, pradedant gyvos muzikos ir baigiant karaoke.

Antigua miestelis

Antigua yra viena iš seniausių salos gyvenviečių. Verta dėmesio miestelio bažnyčia Cruz de los Caldos, savo grožiu Antigua puošianti jau nuo XVIII a. Restauruotame vėjo malūne įrengtas kultūros centras, veikia nedidelis muziejus ir pardavinėjami vietinių menininkų darbai.

Betancuria miestas

Betancuria kadaise buvo salos sostinė, tačiau miesto reikšmė sumenko, kai, ėmus trūkti dirbamos žemės, jį paliko nemažai gyventojų. Pagrindinės miesto gatvės pašonėje glaudžiasi Casa Museo Arquebiologico muziejus, kuriame saugomi senoviniai žemdirbių įrankiai, su tikėjimu ir burtais susijusi atributika. Šalia muziejaus yra Centro Insular de Artesania pastatas, kviečiantis apžiūrėti tradicinius liaudies meistrų meno dirbinius. Santa Maria restorane galima pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais.

Corralejo miestas

Corralejo išsiskiria tradicine Kanarų salų architektūra. Čia draudžiama statyti naujus pastatus (išimtis buvo pritaikyta tik dviems viešbučiams), todėl visos parduotuvės, barai, restoranai ir viešbučiai įsikūrę senuosiuose statiniuose. Carralejo garsėja balto smėlio paplūdimiais, kurie driekiasi pačiame miesto centre. Netoli nuo miesto plyti įspūdingos smėlio kopos, valdžios paskelbtos saugoma teritorija. Corralejo turistams siūlomas ypač platus paslaugų spektras: nardymas, tenisas, plaukiojimas vandens motociklais ir laivais su stikliniu dugnu, visureigių safariai, kelionės kalnų dviračiais ir motociklais bei daugelis kitų.

La Lajita zoologijos sodas

La Lajita zoologjos sodas nepasižymi dydžiu, tačiau turi turtingą ekspoziciją. Čia galite pamatyti tingius begemotus, ilgakakles žirafas, ištverminguosius kupranugarius, judrias beždžiones ir laukines ožkas. La Lajita vyksta jūrų liūtų pasirodymai, gyvena daugiau kaip du šimtai egzotiškų paukščių rūšių, veši įvairių augalų botaninis sodas. Populiariausia pramoga tarp lankytojų – jodinėjimas kupranugariais. Turistų patogumui zoologijos sode veikia keletas kavinių ir suvenyrų parduotuvė. Visa tai rasite La Lajita mieste.

Baku vandens parkas

Tai vienintelis vandens parkas Fuerteventura saloje, viliojantis turistus į Corralejo miestą. Apsilankę čia išbandysite daugybę vandens pramogų: įvairiausių tipų vandens čiuožyklas, dirbtines upes su srauniais slenksčiais, jacuzzi vonias ir nemažai kitų. Mažiesiems yra įrengta speciali saugi erdvė. Parke taip pat veikia keli restoranai, boulingo centras, mini golfo aikštynas ir  suvenyrų parduotuvė.

Jandia parkas

Jandia parkas užima beveik visą pietinę Fuerteventura salos dalį, plytėdamas daugiau kaip 2600 hektarų plote. Šiame gamtos kampelyje stūkso aukščiausia salos viršukalnė – La Zarza (807 m). Niokojančios žmogaus rankos nepaliestoje aplinkoje glaudžiasi daug saugomų paukščių, driežų ir vabzdžių rūšių.

La Alcogida muziejus

La Alcogida muziejų sudaro septyni tradicinės Fuerteventura salos architektūros pastatai. Kiekviename iš jų įrengtos ekspozicijos, atkartojančios vietinių gyventojų buitį, papročius, žaidimus, amatus ir žemdirbystės metodus. Muziejaus dėka turistai gali artimiau susipažinti su senąja Kanarų salų kultūra. La Alcogida rasite Tefia mieste.

Tindaya kalnas

Tindaya kalną vietiniai gyventojai laiko šventa vieta. XX a. pabaigoje beveik pačioje kalno viršūnėje buvo atrasta daugiau kaip 100 paslaptingų žmogaus pėdos formos raižinių. Kalbama, jog tai dievybių pėdsakai. Šalia kalno yra to paties vardo kaimelis, kur galima paragauti ožkų pieno sūrio ir kitų tradicinių patiekalų.

Cotillo kaimelis

Tai nedidelis žvejų kaimelis šiaurės vakarinėje salos dalyje. Cotillo ideali vieta visiems, ieškantiems ramaus poilsio. Šalia Cotillo besidriekiantys balto smėlio paplūdimiai neperpildyti poilsiautojų, o ramiose įlankėlėse galima pasimėgauti švelniu jūros dvelksmu, šiltais saulės spinduliais ir skaisčia dangaus žydryne. Kaimelyje rasite keletą nedidelių restoranų, barų ir parduotuvių.

Cueva del Llano urvas

Cueva del Llano urvas yra įspūdingu savo dydžiu pribloškiantis, prieš kelis milijonus metų išsiveržusio ugnikalnio suformuotas, požeminis darinys. Urvą sudaro dvi atšakos, viena kurių yra 500 m ilgio, o kita – 200 m. Kai kuriose vietose urvo plotis siekia 12 m, aukštis - 5 m. Urvui tirti yra įsteigtas tyrimų centras, kuriame dar veikia geologijos muziejus, kavinė ir dovanų parduotuvėlė. Cueva del Llano aptinkama niekur daugiau negyvenančių gyvūnų rūšių. Įėjimas į urvą ir muziejų kainuoja 5 eurus.

Druskos muziejus (Museo de la Sal)

Druskos muziejus įsteigtas senoje druskos gamykloje, Antigua mieste. Muziejaus svečiams suteikiama proga savo akimis pamatyti, kaip senovėje buvo gaminama druska. Ilgainiui gaminant druską susiformavo savitos tradicijos ir papročiai, su kuriais taip pat galima susipažinti muziejuje. Visi norintieji gali įsigyti unikalaus suvenyro – muziejuje pagamintos druskos.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti