Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Graikijos lankytinos vietos

Atėnų AkropolisNacionalinis archeologijos muziejusBizantijos ir Krikščionybės muziejusKnoso rūmaiDelfiAthosOlympiaMeteora

Atėnų Akropolis: Tai svarbiausia vieta šiame mieste ir vienas iš labiausiai atpažįstamų paminklų visame pasaulyje nuo antikos laikų. Tai Atėnų simbolis ir svarbiausias atskaitos taškas senovės Graikijos kultūroje. Aplink Akropolio kalną yra keletas paminklų iš graikų antikos, tarp kurių Partenono šventykla (vienas žymiausių pastatų pasaulyje), Atėnės šventykla, Akropolio vartai, Erechteono šventykla.


Nacionalinis archeologijos muziejus: Šis muziejus įsikūręs Atėnų centre. Jis įkurtas 1889 metais ir yra vienas iš 10 didžiausių pasaulio muziejų. Visa jo kolekcija įsikūrusi neoklasikinės architektūros pastate. Čia pamatysite radinius iš visos senosios Graikijos laikų – tai statulos, vazos, ginklai, papuošalai ir daugelis kitų. Keletas iš žinomiausių muziejaus eksponatų yra Poseidono ir Artemisiono statula, Dzeuso statula su perkūnais, jojančio berniuko bronzinė statula, Agamemnono auksinė kaukė.


Bizantijos ir Krikščionybės muziejus: Šis muziejus Atėnuose yra viena svarbiausių lankytinų vietų Graikijoje, įkurtas XX amžiuje (1914 metais) su tikslu tirti, mokytis, surinkti, išsaugoti ir eksponuoti bizantijos, po bizantinį ir krikčionybės paveldą Graikijos teritorijoje. Muziejuje sukaupta apie  30000 įvairių meno kūrinių, tokių kaip skulptūros, keramikos, piktogramos, bažnytinės tekstilės, juvelyrinių dirbinių, tapybos, medžio drožinių, architektūros elementų, smulkių dirbinių  kolekcijos.


Knoso rūmai: Šiuo metu šie rūmai ko gero yra labiausiai lankoma vieta Kretoje. Juos rasite už maždaug 5 kilometrų nuo Herakliono miesto. Šie rūmai yra Mino civilizacijos laikų simbolis dėl prabangių medžiagų naudotų juos statant, taip pat įspūdingo dydžio architektūrinių planų, bei pažangių statybos metodų. Knoso rūmuose buvo apie 1300 kambarių, tarp tų, kurie atstatyti, turistų labiausiai mėgstamas yra sosto kambarys. Apie 1700 metų pr. kr. šie rūmai buvo sugriauti (manoma, kad dėl žemės drebėjimo). Paskui vėl buvo atstatyti ir apie 1300 metų pr. kr. sudeginti galutinai.


Delfi: Populiariausia archeologinė vietovė Graikijoje po Akropolio. Ją rasite apie 180 km nuo Atėnų ant Parnaso kalno. Delfi tai senovės Graikijos šventykla. Anot senovės graikų, ši vieta buvo laikoma žemės centru. Kelionė į šią vietovę yra labai populiari ir įtraukta į beveik kiekvieną turą už Atėnų ribų.


Athos: Kalnų pusiasalis šiaurės Graikijoje. Tai tarsi unikali vienuolių respublika. Pusiasalio šlaituose įsikūrę 20 Rytų ortodoksų vienuolynų, kurie iš esmės yra politiškai savarankiški, jiems suteikta teritorinė autonomija. Pasaulyje tai seniausia ir didžiausia išlikusi vienuolių bendruomenė. Čia galima gyventi tik vienuoliams, kurių skaičius siekia apie 1400. Ši vieta žinoma jau nuo Bizantijos laikų.


Olympia: Senovės olimpinių žaidynių vieta Graikijoje. Kas ketverius metus graikai čia rengdavo žaidynes. Šią nuostabią vietą atrasite vakarų Peloponese šalia Alfėjos upės. Tai nėra miestas, tai šventovė su pastatais skirtais žaidynėms ir dievų garbinimui. Olympija buvo nacionalinė Graikijos šventovė, susidedanti iš daugybės Graikijos meno lobių, tokių kaip teatrai, statulos, paminklai, šventyklos, altoriai.


Meteora: Tai antras pagal dydį po Atos kalno rytų stačiatikių vienuolynų kompleksas Graikijoje, kuris randasi Kalambakos regione. Vienuolynai yra įsikūrę ant kalvų viršūnių. Ankščiau buvo daugiau nei 20 vienuolynų, tačiau daugelis jų sugriuvo ir šiuo metu yra išlikę šeši vienuolynai. Kai kuriuos iš jų galima aplankyti. Vienuolynai dažniausiai buvo statomi 14 – 16 amžiuje. Šie vienuolynai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti