Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Gran Kanarijos lankytinos vietos

Las Palmas miestasPalmitos parkasHoliday World atrakcionų parkasMaspalomas koposAqualand vandens parkasSioux teminis parkasMundo Aborigen kaimelisCasa de Colon istorijos ir meno centrasKrokodilų parkasKaktusų parkasRoque Nublo uolaArucas miestasGaldar miestasSanta Lucia de Tirajana miestelis

Atsisiųsti pdf formatu

Pigesnės kelionės į Gran Kanariją idėja

Las Palmas miestas


Las Palmas yra Gran Kanarijos sostinė ir didžiausias miestas. Las Palmas gausu išlikusių senovinių pastatų. Seniausiame miesto rajone, Vegueta, būtina apsilankyti Plaza de Santa Ana aikštėje, pamatyti didingą Catedral de Santa Ana katedrą. Šiame rajone yra pastatas, kuriame kadaise apsistojo garsusis keliautojas Kristupas Kolumbas, o dabar įkurtas atradėjo muziejus. Triana rajonas įžymus XVII-XIX a. tradicine Kanarų salų architektūra. Taip pat Triana centru driekiasi bulvaras, aplink kurį susispietusios įvairios parduotuvės bei kavinės. Pavargę nuo miesto šurmulio, jėgas atgaus pasakiško grožio Playa de las Canteras paplūdimyje. O nuo pusiasalio kalvų Montana de la Isleta atsiveria nuostabi Las Palmas panorama.

Palmitos parkas


Palmitos parkas driekiasi pietine Gran Kanarijos dalimi, netoli Maspalomas miesto. Lankytojų čia laukia egzotiškų žuvų akvariumai, daugybė ir vietinių ir įvežtinių augalų ekspozicijų, tarp kurių tarpsta spalvingi paukščiai ir gležni drugeliai. Parke galima pamatyti ir didžiulę vienų iš gražiausių pasaulio gėlių – orchidėjų, kolekciją. Palmitas atviras turistams ištisus metus, kiekvieną dieną.

Holiday World atrakcionų parkas


Tai didžiausias atrakcionų parkas visose Kanarų salose. Parkas yra Maspalomas mieste, pietinėje salos dalyje. Neišdildomų įspūdžių čia suteiks 27 metrų aukščio apžvalgos ratas, adrenalinu trykštantys linksmieji kalneliai, smagūs elektriniai automobiliukai ir kiti atrakcionai. Parke taip pat galėsite paplaukioti valtelėmis dirbtiniame ežere, išbandyt spa, boulingo, sporto centrų paslaugas. Net ir naktimis parke virte verda gyvenimas: vyksta įvairūs pasirodymai, baruose groja gyva muzika, šurmuliuoja naktiniai klubai.

Maspalomas kopos


Maspalomas kopos yra natūralus gamtos stebuklas, stichijų šėlsmo suformuotas tarp Maspalomas ir Playa del Ingles miestų pietinėje salos dalyje. Turistus čia taukia audringos jūros bangas primenančios smėlio kopos. Šie smėlio dariniai driekiasi jūros pakrante, užimdami 4,5 kv. km teritoriją. Smagiai pasivaikčiojus bei įamžinus kopas nuotraukose, labai malonu pailsėti šalia esančiame paplūdimyje.

Aqualand vandens parkas


Parkas įkurtas Maspalomas mieste ir veikia ištisus metus. Aqualand siūlo daugybę vandens pramogų: pradedant ektremaliais nusileidimų kalneliais ir baigiant dirbtine upe. Kol suaugusieji smagiai leis laiką parke, vaikai galės žaisti specialiai jiems sukurtoje sauioje erdvėje. Bilieto kaina – 25 eurai.

Sioux teminis parkas


Sioux yra vakarietiško, kaubojų stiliaus parkas, įkurtas San Augustin mieste. Parke imituojamas laukinių vakarų miestelis. Čia galima pamatyti tipiškus gyvenamuosius namus, bažnyčią, banką, rančą ir užeigą. Turistai gali pabendrauti su kaubojais ir indėnais, o vaikams yra įrengtas mažas zoologijos sodas. Sioux taip pat organizuojamos kepsnių vakarienės ir pasirodymai. Parkas atviras visas dienas, išskyrus pirmadienį.

Mundo Aborigen kaimelis


Mundo Aborigen yra senovės Kanarų salų kaimelio rekonstrukcija. Tokiuose kaimeliuose kadaise gyvendavo pirmieji salų žmonės Guanchetos, kurie iki mūsų dienų neišliko. Kaimelyje eksponuojama daugiau kaip 100 Guanchetos skulptūrų, atliekančių kasdienius buities darbus. Kiekvienas lankytojas gali susipažinti su pirmųjų salų gyventojų gyvenimo būdu, socialine hierarchija, religija ir burtais. Kaimelyje taip pat laukia ir nedidelis archeologijos muziejus, suvenyrų krautuvėlė. Mudo Aborigen plyti vaizdingame gamtos kampelyje, įsispraudęs tarp Maspalomas ir Playa del Ingles miestų.

Casa de Colon istorijos ir meno centras


Casa de Colon pagrįstai gali didžiuotis istorijos ir meno centro statusu Kanarų salose jau pastaruosius 500 metų. Šis pastatas mena didingojo keliautojo Kristupo Kolumbo laikus. Kadaise čia buvo Gran Kanarijos salos valdytojo namai, o dabar įkurtas muziejus. Jame 13 ekspozicijų salių supažindina su Kanarų salų istorija ir ryšiais su Amerikos žemynu, didžiaisiais geografiniais atradimais, kartografijos raida. Įėjimas į muziejų nemokamas, kaip ir į šalią esančią biblioteką ir tyrimų centrą. Visa tai rasite Las Palmas mieste.

Krokodilų parkas


Krokodilų parkas yra vienintelė vieta Kanarų salose, suteikianti galimybę savo akimis pamatyti keliolikos rūšių krokodilus. Be grėsmingųjų roplių, lankytojų čia laukia vietinių ir tropinių žuvų akvariumai, vorų ekspozicija, jaguarų, kupranugarių ir nykštukinių ožkų aptvarai. Verta į parką atvykti apie 12 val., nes tada maitinami krokodilai. Plėšrūnai taip pat šeriami ir 14 bei 16 val. Parkas įsikūręs Aguimes mieste.

Kaktusų parkas


Cactualdea yra pribloškiantis kaktusų gausa parkas, nusidriekęs Tocodoman mieste, vakarinėje Gran Kanarijos dalyje. Daugiau kaip 1000 dygliuočių augalų rūšių veši karštoje Kanarų saulėje. Kai kurie iš kaktusų atvežti iš tolimojo Madagaskaro, Bolivijos, Meksikos ir Gvatemalos. Prie dygiųjų augalų puikiai dera netoliese augantys drakonmedžiai, palmės ir alavijai. Parke taip pat galima pamatyti pirmykščių žmonių urvą bei maloniai praleisti laiką restorane, siūlančiame tradicinės Kanarų virtuvės patiekalus ir gėrimus.

Roque Nublo uola


Roque Nublo uola ir ją supantis kraštovaizdis ypatingai traukia aktyvesnį laisalaikį propaguojančius turistus. Kiekvienas, nepatingėjęs išsirengti į žygį, gali pasijausti tarsi keliaustų mėnulio paviršiumi – toks nežemiškas yra Roque Nublo kraštovaizdis. Mėnulio aplinka jūsų laukia netoli Tejeda miestelio.

Arucas miestas


Arucas garsėja kaip geriausio romo „Arehucas“ gimtinė. Jeigu tuo netikite, galite apsilankyti romo gamykloje ir sudalyvauti degustacijoje. Būtina pamatyti įspūdingą Iglesia de San Juan Bautista bažnyčią – tikrą miesto puošmeną. Atsidūrę ant Montana de Arucas kalvos, išvysite nuostabią ne tik Arucas, bet ir visos šiaurinės salos dalies panoramą. Jardin de la Marquesa botanikos sode lankytojų laukia gausi tropikų augalų kolekcija. Netoli nuo Arucas miesto yra mineraliniais vandenimis garsėjantis Firgas miestelis. Taip pat verta pamatyti priešistorinius Moye urvus, pasivaikščioti žaliausia salos vieta tituluojamoje Valleseco bei gražia architektūra pasižyminčiame Teror miestelyje.

Galdar miestas


Galdar – istorinis miestas, kitaip dar vadinamas Karalių miestu. Iki salą užimant ispanams, Galdar buvo svarbus politinis centras, kuriame gyveno Gran Kanarijos karalius. Miestas išsidėstęs aplink užgesusį ugnikalnį šiaurinėje salos dalyje. Galdar yra daug iš senų laikų išlikusių pastatų, daugiausia susispietusių aplink centrinę Plaza de Santiago aikštę. Verta apžiūrėti Iglesia de Santiago bažnyčią, žavinčią ankstyvuoju klasicistiniu stiliumi. Miestas garsus ir vieninteliais visose salose spalvotais piešiniais ištapytais priešistoriniais urvais.

Santa Lucia de Tirajana miestelis


Santa Lucia de Tirajana – nedidelis miestelis centrinėje salos dalyje plytinčiuose kalnuose. Ši vieta stebina gamtos grožiu. Netoliese driekiasi įspūdingas, žaluma alsuojantis Barranco de Tirajana tarpeklis. Santa Lucia de Tirajana žavi savo architektūra: žemais, baltai dažytais namais, netradicine katalikų bažnyčia, šiek tiek primenančia musulmonų mečetę. Miestelyje yra etnografijos ir archeologijos muziejus, kuriame daugiausia eksponuojami pirmykščių žmonių rakandai.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti