Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Ispanijos lankytinos vietos

Toledo_miestasBurgos katedraSanta María de GuadalupeHerkulio bokštasVizcaya tiltasPicasso muziejusNeptūno fontanasKarališkieji rūmaiGotikinė katedraMuseo de Bellas Artes

Pigesnės kelionės į Ibizą idėja    Pigesnės kelionės į Maljorką idėja

Toledas (isp. Toledo) – miestas įsikūręs apie 70 km į pietus nuo Madrido centrinėje Ispanijoje, Kastilijoje, nuostabiame gamtos prieglobstyje. Miestą juosia Tacho upė. Toledas yra provincijos centras, vienas iš svarbiausių Ispanijos kultūrinių bei istorinių centrų. Šis miestas istorijos šaltiniuose žinomas net nuo 193 m. pr. Kr. Iki šiol nemažai išlikę istorinių objektų, tarp kurių romėnų amfiteatras, termos, akvedukas, vilų griuvėsiai, tiltas, bei dalis miesto sienų. Toledas 1986 m. įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. (žiūrėti video)


Burgos katedra (isp. Catedral de Burgos) – gotikinio stiliaus katalikų katedra pastatyta Burgoso mieste Ispanijoje. Katedra garsėja įspūdingu dydžiu ir unikalia architektūra. 1984 m. Katedra įtraukta į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Būtina pažymėti, jog tai vienintelė Ispanijos katedra, kuri UNESCO saugomų objektų sąraše įtraukta kaip savarankiškas kultūros objektas, o ne įtrauktas į senamiesčio ar kitų grupės pastatų kompleksą. (žiūrėti video)


Karališkasis Santa María de Guadalupe vienuolynas buvo keturis amžius svarbiausias vienuolynas Ispanijoje. Šio vienuolyno vardu K. Kolumbas plaukdamas į Ameriką pavadino salas, kurios dabar žinomos kaip Gvadelupės salos. Vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. (žiūrėti video)


Herkulio bokštas pastatytas Ispanijoje I m. e. amžiaus pabaigoje, romėnai jį vadino Brigantijos bokštu. Herkulio bokštas – tai švyturys, rodantis kelią į Korunos uostą esantį šiaurės vakarų Ispanijoje. Švyturys – bokštas apipintas įvairiausiomis legendomis apie jo didybę bei išskirtinumą. Bokštas yra 55 metrų aukščio, trijų aukštų ir pastatytas ant 57 metrų aukščio uolos. Bokštas įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. (žiūrėti video)


Vizcaya tiltas pastatytas 1893 metais. Tai tikras to laikmečio stebuklas, seniausias pasaulyje tiltas vežėjas. Šį stebuklą suprojektavo Alberto Palacio - vienas iš Gustave Eiffel mokinių. Inžinierius savo sprendimu sujungė du miestus, netrukdydamas laivų eismui jūroje. Tiltas 2006 m. įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. (žiūrėti video)


Picasso muziejus Barselonoje atidarytas 1963 m., eksponuojama per 3800 darbų. Muziejus vadinamas raktu, kuris leidžia giliau suprasti Picasso kūrybą ir jo indėlį į meną. Taip pat atskleidžia gilius santykius su Barselona. (žiūrėti video)


Įspūdingas Neptūno fontanas esantis Madride, Plaza de Canovas del Castillo. Fontanas vaizduoja jūrų Dievą Neptūną traukiamą jūros arklių. Neptūnas vienoje rankoje laiko trišakį, o kitoje gyvatę, vežimas apsuptas delfinų ir ruonių. Fontanas magiškai atrodo naktį.


Karališkieji rūmai yra vieni iš svarbiausių turistų traukos centrų Madride. Tai įspūdingo dydžio ir grožio statinys. Sakoma, kad Madrido Karališkieji rūmai yra dešimt kartų didesni už Bakingemo rūmus. Valdovų rūmai oficialiai yra Karališkosios šeimos gyvenamoji vieta, tačiau šiandien jie naudojami tik valstybinių ceremonijų metu. Rūmai yra laisvai prieinami visuomenei, išskyrus tas dienas, kai jie naudojami valstybiniams reikalams. (žiūrėti video)


Barselonos širdis – tai Gotikos kvartalas, o jo pasididžiavimas – didinga Barselonos gotikinė katedra, kuri pradėta statyti 1298 m. ir pabaigta tik XX a. pirmoje pusėje. Šis įspūdingas architektūros kūrinys garsėja nuostabaus grožio fasadu, šoninėmis koplyčiomis, kurios supa navą. (žiūrėti video)


Meno muziejus Museo de Bellas Artes yra neabejotinai vienas iš Ispanijos muziejų elito. Pats muziejaus pastatas yra svarbiausias kultūros orientyras Valensijoje. Muziejuje gausi meno galerija. Čia galima rasti piešinių, graviūrų, taip pat skulptūrų, archeologijos bei architektūros fragmentų nuotraukomis ir kitų meno vertybių. (žiūrėti video)

 

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentarai   

 
0 #2 luna 2013-09-09 15:15
Jo... Ispanija faina šalis :roll: :P
Cituoti
 
 
0 #1 esL 2013-05-22 11:52
Yra gražių vietų, bus progą aplankyt. ^^ Yay. (y)
Cituoti
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti