Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Italijos lankytinos vietos

Šv._Kryžiaus_bažnyčiaPonte Vecchio tiltasDuomo katedraDuomo aikštėSanta Maria delle Grazie vienuolynasGalleria Vittorio Emanuele IILa Scala OperaAtodūsių tiltasDidysis kanalas (Venecija)KoliziejusPanteonasPizos bokštasVatikanas

Pigesnės savaitgalio kelionės į Romą idėja
Pigesnės savaitgalio kelionės į Milaną idėja

Šv. Kryžiaus bažnyčia: Šv. Kryžiaus bažnyčia savo grožiu nedaug nusileidžia garsiajai Duomo katedrai. Šioje bažnyčioje palaidota daug įžymių Italijos žmonių, tokių kaip Galilėjus, Mikelandželas, Dantė, Makiavelis. (žiūrėti video)

Ponte Vecchio tiltas: Tai per Arno upę (Florencijoje) nutiestas tiltas-namas. Ant šio tilto įsikūrusios papuošalų ir brangenybių parduotuvės. (žiūrėti video)


Duomo katedra: Ši katedra yra laikoma viena gražiausių katedrų pasaulyje. Duomo katedra statė nuo 12 a. iki 15 a. Tai romaninio ir gotikinio stiliaus katedra. Išskirtine išvaizda išsiskiria nuostabios freskos, grindų mozaikos, vitražai ir kiti katedros architektūros elementai. Duomo katedroje yra vadinamasis Rožės langas. Tai vienas iš pirmųjų Italijoje sukurtų vitražų. (žiūrėti video)


Duomo aikštė: tai vienas iš svarbiausių turistinių objektų Milane. Duomo aikštėje stovi Duomo katedra bei muziejus. Aikštėje gausu balandžių ir vietinių prekeivių, kurie bando turistams įpiršti bet ką “milanietiško”. (žiūrėti video)

Santa Maria delle Grazie vienuolynas: Šis vienuolynas pastatytas 15 a. Ant Santa Maria delle Grazie vienuolyno sienos nutapyta garsioji Leonardo da Vinčio freska "Paskutinė vakarienė”. Be to vienuolynas garsus ir savo unikalia architektūra. (žiūrėti video)


Galleria Vittorio Emanuele II: Duomo katedros kaimynystėje įsikūrusi prabangių parduotuvių galerija, pasižymi įdomiu stikliniu kupolu. Čia rasite daug įvairių parduotuvių ir restoranų. (žiūrėti video)


La Scala Opera: La Scala tai bene garsiausias ir prestižiškiausias pasaulio operos teatras.  Šis, įspūdingai atrodantis operos teatro pastatas pastatytas Milane 1778 m. Čia taip pat veikia labai įdomus muziejus, kuriame yra su La Scala istorija susijusių piešinių, statulų, kostiumų, dokumentų kolekcija. (žiūrėti video)


Atodūsių tiltas: Tai vienas iš daugelio Venecijos tiltų pastatytų 16 – ajame amžiuje. Uždaras tiltas pastatytas iš balto kalkakmenio ir turi langus. Tiltas jungia senus kalėjimus ir tardymo kambarius Dožų rūmuose. Tiltas pavadintas Atodūsių tilto vardo dėl to, kad nuo jo matomas vaizdas būdavo paskutinis Venecijos vaizdas, kurį kaltinamieji pamatydavo prieš įkalinimą ir kaip byloja istorija kaliniai atsidusdavo paskutinį kartą pamatydami gražiąją Veneciją per langą. Vietinė legenda teigia, kad mylimieji pasibučiavę gondoloje po tiltu saulei leidžiantis mylės vienas kitą amžinai. (žiūrėti video)


Didysis kanalas (Venecija): Kanalas įspūdingiausiai atrodo naktį arba leidžiantis saulei todėl tiesiog būtina jį aplankyti tuo metu. Sutemus, vandenyje būna mažiau judėjimo, o uždegtos pastatų šviesos atsispindini vandens paviršiuje sudarydamos nuostabų vaizdą. Susiradus ramią vietą atokiau nuo gondolų triukšmo ir turistų šurmulio čia galima mėgautis ramiu vakaru. (žiūrėti video)


Koliziejus: Koliziejus dar kitaip vadinamas Akropoliu ir yra didžiausias amfiteatras Romoje. Koliziejumi vadinamas nuo VIII amžiaus. Tai scena, kur gladiatorių kovas ir spektaklius net 500 metų galėjo stebėti iki 50 tūkstančių žmonių vienu metu. Įspūdingo dydžio pastatas sudaro įvaizdį, kad net ir stovėdami minioje šalia jo jausitės vienas. (žiūrėti video)


Panteonas: Tai romėnų inžinerijos stebuklas, pastatytas II a. Garsus savo milžinišku kupolu, paslėptu už klasikinio portiko. Panteonas nuo 27 m. buvo šventykla. Renesanso ir baroko laikais Panteonas buvo kunigaikščių, popiežių ir kardinolų namai. Taip pat čia apsistodavo dailininkai bei amatininkai, kurie gaudavo užsakymus pastatyti ir išpuošti prabangius rūmus, bažnyčias ir fontanus. (žiūrėti video)


Pizos bokštas: tai žymusis pasviręs bokštas esantis Toskanos regione. Tai ypatingai mėgstama turistų lankytinų vietų Italijoje. Pizos bokštas ne kartą buvęs uždarytas dėl galimo pavojaus nugriūti, tačiau dabar jis vėl atviras lankytojams. (žiūrėti video)


Vatikanas: Italijos sostinės Romos vakarinėje dalyje, ant Vatikano kalvos esantis miestas-valstybė. Popiežiaus rezidencija. Ir pagal plotą ir pagal gyventojų skaičių Vatikanas yra mažiausia valstybė pasaulyje.
Nors Vatikanas yra mažytė valstybė, ji turi savo gvardiją, pinigus, pašto ženklus ir kitus savarankiškos valstybės atributus. Vatikano pasididžiavimas – Šv. Petro bazilika, kuri yra laikoma didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje. (žiūrėti video)

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti