Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Kipro lankytinos vietos

Bellapais Abbey vienuolynasKirenijos tvirtovėKikko vienuolynasKirenijaFamagusta

Pigesnės kelionės į Pafosą idėja

Bellapais Abbey vienuolynas: Pentadaktylos kalnų šlaite įsikūręs ir šiaurinėje turkų kontroliuojamoje Kipro dalyje netoli nuo Kirėnijos esantis vienuolynas. Tai nuostabus gotikinio meno pavyzdys. Vienuolynas priklausė Augustino ordino dvasininkams, kurie čia atvyko iš Jeruzalės. Lietuvių kalboje vienuolyno pavadinimas reiškia "Taikos vienuolynas". (žiūrėti video)


Kirenijos tvirtovė: pastatyta 7a. siekiant apsiginti nuo arabų antpuolių. Tvirtovė yra paversta į muziejų, kurio viduje rasite originalias senovinio Kirenijos laivo liekanas. Tai pirklių laivo liekanos, rastos ir iškeltos iš Viduržemio jūros dugno netoliese Kirenijos krantų. Manoma, kad laivas plaukiojęs 300 m. pr. m. e.. Tai seniausias iki šiol išlikęs laivas pasaulyje. (žiūrėti video)


Kikko vienuolynas: Vienuolynas pastatytas 1092 metais. Jame saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, nutapytas vieno iš dvidešimties apaštalų – šventojo Luko. (žiūrėti video)


Kirenija: Miestas esantis šiauriniame Kipro krante, garsus dėl savo istorinio uosto ir pilies (Kirenijos tvirtovė). Nors pasaulis pripažįsta, kad Kirenija priklauso Kipro respublikai, visgi šis miestas yra turkų valdomas nuo Turkijos invazijos į Kiprą 1974 m. Anksčiau kirenijiečių daugumą sudarė graikų kilmės kipriečiai. Šiomis dienomis dagumą miesto gyventojų sudaro turkų kilmės kipriečiai ir imigrantai iš Turkijos. (žiūrėti video)


Famagusta – auksinių paplūdimių miestas, galintis didžiuotis puikia Šv. Nikolo bažnyčia, kuri sugebėjo išvengti daugelio architektūrinių pakeitimų, taikytinų tautinėms Europos katedroms. Apgaubta nepakartojama istorine aureole Pastaroji bažnyčia yra autentiškas gotikos laikų statinys. (žiūrėti video)

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti