Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Maljorkos lankytinos vietos

Palma teminis jūrų parkasPalma KatedraSant Francesc bazilikaCCA Andratx šiuolaikinio meno centrasAqualand vandens parkasCapocorb Vell griuvėsiaiKeramikos dirbinių muziejusJardin Alfabia botanikos sodasLa Granja namaiMiramar vienuolynasCala Agulla paplūdimysTramuntana kelionės jachtomis

Atsisiųsti pdf formatu

Pigesnės kelionės į Maljorką idėja

Palma teminis jūrų parkas


Palma parke lankytojų laukia daugybės rūšių žuvys, ramiai plaukiojančios erdviuose akvariumuose. Čia rasite didžiausią Europoje ryklių akvariumą, talpinantį daugiau kaip tris milijonus litrų vandens ir kuriame medžioja tigriniai bei juodagalviai rykliai. Parke įrengti akvariumai reprezentuoja keturių pasaulio regionų jūrų fauną ir florą – Viduržemio, Azijos, Okeanijos ir Amerikos. Šalia vandens talpyklų veši japoniškos tematikos sodai su šniokščiančiais kriokliais. Lankytojams suteikiama galimybė maitinti kai kurių rūšių žuvis. Parke veikia vaikų žaidimų aikštelės, yra kelios kavinės ir suvenyrų krautuvėlė, skaitomi su gamtosauga susiję pranešimai. Visa tai rasite Palma mieste.

Palma Katedra


Palma miesto Katedra tiesiog užburia grožiu: išraiškingi gotikinio stiliaus bokštai ir statybai panaudotas rausvas smiltakmenis sudaro nepakartojamą derinį. Katedros statymo darbai tęsėsi 400 metų ir prie jų prisidėjo tokie žymūs architektai kaip Antoni Gaudi. Ištaigingojo statinio vidus ne mažiau įspūdingas už išorę, mat išpuoštas iškiliausių menininkų šedevrais.

Sant Francesc bazilika


Sant Francesc bazilika laikoma autentiškos Maljorkos salos architektūros pavyzdžiu. Pastatui būdingas masyvumas, puošnios durys ir vitražinis langas priekinėje fasado dalyje. Netoli didingosios bažnyčios rasite nemažai kavinių, barų ir parduotuvių. Bazilika stūkso Palma senamiestyje.

CCA Andratx šiuolaikinio meno centras


CCA Andratx centras yra viena didžiausių šiuolaikinio meno galerijų Europoje. Čia eksponuojami tiek vietinių, tiek svetimšalių menininkų paveikslai, skulptūros, instaliacijos, grafikos darbai ir fotografijos. Kasmet centre surengiamos 3 – 4 tarptautinės parodos. Įėjimas į galeriją nemokamas. Centrą rasite Andratx mieste.

Aqualand vandens parkas


Aqualand pelnytai gali didžiuotis vieno didžiausių vandens parkų pasaulyje titulu. Vandens atrakcionų čia tokia galybė, kad vargu ar spėsite visus išbandyti per vieną dieną. Keliolikos tipų šliuožyklos, dirbtinės upės, įvairiausi baseinai, žaismingi atrakcionai vaikams – tai tik maža dalelė to, kas lankytojams siūloma Aqualand parke. Šį stebuklą po atviru dangumi užtiksite ties 15-tu kelio Palma – Arenal kilometru. Diena linksmybių kainuoja 24 eurus.

Capocorb Vell griuvėsiai


Užsukę pasidairyti į netoli Llucmajor miesto esančias senovinės gyvenvietės liekanas, tarsi nusikelsite į praeitį. Apvalių ir stačiakampių formų statiniai priskiriami bronzos amžiui ir buvo suręsti maždaug prieš 3 tūkst. metų. Anot archeologų, tai pirmųjų Maljorkos salos gyventojų palikimas.

Keramikos dirbinių muziejus (Museu del Fang)


Del Fang muziejus lankytojams suteikia galimybę susipažinti su įvairių kultūrų keramikos dirbinių formomis, gamyboje naudotomis medžiagomis ir technologijomis. Maljorka nuo seno garsėja savitomis keramikos tradicijomis, tad muziejaus darbuotojai stengiasi išsaugoti unikalią meistrų patirtį ir ją perduoti ateities kartoms. Muziejus įsikūręs Marratxi miestelyje.

Jardin Alfabia botanikos sodas


Jardin Alfabia botanikos sodo augalų kompozicijas suformavo ir sudėtingas drėkinimo sistemas įrengė kadaise saloje gyvenę arabai, vėliau išguiti ispanų užkariautojų. Takeliai, apsupti aukštų palmių, liaunų bambukų stiebų ir kvapnių citrusų medžių, yra ideali vieta ramiam pasivaikščiojimui. Sakoma, kad čia spaudžiamos apelsinų sultys yra skaniausios visoje Maljorkoje. Nuostabusis sodas veši netoli Soller miesto.

La Granja namai


Kelis amžius salos didikams priklausiusioje viloje dabar rengiamos įvairios ekskursijos. Lankytojai supažindinami su Maljorkos salos kaimiškomis tradicijomis. Čia galima pamatyti dirbančius amatininkus, valgį gaminančias šeimininkes ir vilną verpiančias verpėjas. Visi norintieji gali paragauti tradicinių patiekalų ir gėrimų – sūrio, vyno, dešrelių, figų pyrago ir spurgas primenančių pyragėlių. La Granja supa žalumos pilni sodai, sraunių upelių kriokliai ir kalnai, todėl čia smagu pasivaikščioti. Degustacijų sužadintą apetitą numalšinsite netoliese esančiame restoranėlyje. Namus rasite keli kilometrai į vakarus nuo Esporles miesto.

Miramar vienuolynas


Miramar vienuolynas buvo pastatytas XIII a. ir per ilgą savo istoriją priklausė net Austrijos hercogui. Šiuo metu vienuolyne veikia istorijos muziejus. Net jeigu ir nesidomite istorija, šią vietą verta aplankyti dėl nepaprastai gražių sodų ir nuostabių vaizdų į jūrą.

Cala Agulla paplūdimys


Cala Agulla paplūdimys vingiuoja šiaurės rytine salos pakrante, įrėminta pušų miškų ir kalnų. Paplūdimyje maloniai pasideginsite išsitiesę ant auksaspalvio smėlio, o seklioje priekrantėje galėsite saugiai maudytis šiltame vandenyje. Šalia Cala Agulla veikia keli barai ir restoranai.

Tramuntana kelionės jachtomis


Užsisakę Tramuntana kelionę jachtomis tikrai nepasigailėsite. Jūsų lauks nuostabus 20 jūrmylių pasiplaukiojimas šiaurės rytine salos pakrante. Galėsite užsukti į laukinius paplūdimius, nardyti krištolo skaidrumo vandenyse ir išbandyti laimę gaudydami jūrines žuvis. Kelionės metu mėgausitės skaniais pietumis. Jachta bures kelia Soller mieste.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti