Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Prancūzijos lankytinos vietos

Eifelio bokštasEliziejaus laukaiDievo Motinos katedraVersalio rūmaiLurdasDisneilendas

Pigesnės savaitgalio kelionės į Paryžių idėja

Eifelio bokštas: Tai Paryžiaus simbolis. Vienas iš labiausiai lankomų turistinių ir pasaulyje  geriausiai žinomų objektų, kurį kiekvienais metais aplanko apie 7 milijonus turistų. Jo aukštis siekia 300 metrų. Jis buvo baigtas statyti 1889 metais ir buvo aukščiausias pastatas iki 1931 metų, kol buvo baigtas statyti Empire State Building pastatas Niujorke. Šiame bokšte yra trys aukštai.
Įdomus faktas – šio bokšto nudažymui kas septynerius metus sunaudojama apie 60 tonų dažų.


Eliziejaus laukai: Daugelio laikoma gražiausia aveniu pasaulyje (Champs-Elysées) yra nuostabi ir prestižinė Paryžiaus arterija. Diena ir naktį pėsčiųjų takeliai pilni žmonių iš viso pasaulio. Čia rasite prabangias parduotuves, kino teatrus, garsius restoranus. Nuo 1970 Champs-Elysées yra Tour de France dviračių lenktynių galutiniame etapas, kur finišo liniją kertančius sportininkus, pasitinka džiūgaujanti žiūrovų minia ir vyksta apdovanojimo ceremonija.


Dievo Motinos katedra: Daugelio laikoma viena iš geriausių Prancūzijos gotikos pavyzdžių. Jos statyba prasidėjo 1160 metais viešpataujant Louis VII.
Prancūzijos revoliucijos metu daug architektūrinių ir skulptūrinių grožybių buvo sunaikinta.
Lankantis Notre Dam de Paris derėtų nukreipti žvilgsnius į viršų ten jus pamatysite 13 vyrų statulas.


Versalio rūmai: Tai viena didžiausių pilių pasaulyje. Versalio sodai, fontanai, parkai yra ne mažiau nuostabūs nei pati pilis.
Dabar per metus atvyksta apie 8 milijonus žmonių pamayti ši nuostabų kūrinį.


Lurdas: Tai mažas miestelis pietvakarių Prancūzijoje ir tuo pačiu didžiausia katalikų piligrimų tikslo vieta bei viena populiariausių šventovių pasaulyje. Šiame miestelyje gyvena tik 17000 gyventojų, tačiau pažiūrėti Mergelės Marijos apsireiškimo vietos per metus atvyksta net apie 5 milijonus piligrimų bei turistų.


Disneilendas: Šis parkas yra puiki šeimos atostogų praleidimo vieta įsikūrusi tik 25 kilometrai nuo sostinės Paryžiaus. Čia išbandysite daug platesnį pramogų pasirinkimą nei paprastame ar kitame atrakcionų parke.
Geriausias laikas apsilankyti šiame parke yra ne sezono metu (ypač pirmadienį ir ketvirtadienį), tada greičiausiai galėsite išbandyti visus atrakcionus, kuriuos tik panoresite, nes nesusudarys eilių ir nereikės laukti.

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti