Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Tailando lankytinos vietos

Didieji karališkieji rūmaiBudos šventykla (Wat Traimit) Marmuro šventykla (Wat Benchamabophit)Seniausia šventykla (Wat Pho) Ajutajos miestas (Ayutthaya)Krokodilų ūkis ir zoologijos sodasRose Garden (Suan Sam Phram)Orchidėjų ūkisJEATH karo muziejus (JEATH War Museum)

Didieji karališkieji rūmai  (The Royal Grand Palace) - Bankokas
Šie rūmai ko gero yra labiausiai lankoma vieta Bankoke. Karališkieji rūmai buvo oficiali Tailando karaliaus rezidencija nuo 18 amžiaus iki 20 amžiaus vidurio. Į šį sudėtingų statinių rūmų kompleksą taip pat įeina karališkoji koplyčia (Wat Phra Keow) bei rūmų šventykla (Wat Mahathat). Kompleksas pradėtas statyti 1782 metais valdant karaliui Rama I, kai sostinė buvo perkelta iš Thonburi į kitame upės krante esantį Bankoką. Rūmai užima apie 218.400 kvadratinių metrų ir yra įsikūrę pačioje senamiesčio širdyje. (žiūrėti video)


Budos šventykla (Wat Traimit) - Bankokas
Ši šventykla labiausiai žinoma dėl Budos atvaizdo statulos esančios jos viduje, tai didžiausia pasaulyje Budos statula pagaminta iš aukso, beveik 4 metrų aukščio bei maždaug 3 metrų pločio ties keliais ir sveria apie 5 tonas. Aukso grynumas siekia maždaug 83 %. Ši statula pagaminta maždaug prieš 700 - 900 metų, sukhothai laikotarpiu (1238 – 1438 m), tačiau nėra išlikę jokių įrašų apie jos atsiradimo kilmę. (žiūrėti video)


Marmuro šventykla (Wat Benchamabophit) - Bankokas

Šią šventyklą galima drąsiai priskirti prie vieno iš gražiausių ir labiausiai lankomų istorinių paminklų Bankoke. Ji ypatinga tuo, kad buvo statoma iš Italijos atvežto Carrara marmuro. Vienoje iš salių rasite bronzinę Budos statulos kopiją iš sukhothai laikotarpio, kurios originalas vis dar yra Phitsanulok provincijoje. Kitoje išdėstytos net 52 įvairių pozų Budos statulos, pristatančios klasikinį Tailando, Japonijos, Šri lankos ir Indijos stilių. Ši šventykla buvo pradėta statyti 1899 metais valdant Rama V. Šiandien tai ne tik nuostabi šventykla, bet ir budistų vienuolių mokymosi vieta. 2005 metais šventykla buvo pateikta svarstymui dėl įtraukimo į  UNESCO paveldo sąrašą. (žiūrėti video)


Seniausia šventykla (Wat Pho) - Bankokas

Tai didžiausia ir seniausia šventykla Bankoke. Šventykla užima maždaug 20 hektarų plotą ir yra įsikūrusi šalia Karališkųjų rūmų (Royal Grand Palace). Ji garsėja viduje esančia, auksu padengta, didinga ir didele 46 metrų ilgio ir 15 metrų aukščio gulinčios Budos statula, kurios pėdų ilgis siekia 3 metrus. Šventykloje jūs taip pat galėsite susipažinti su Tailando masažo ir medicinos paslaptimis. Masažo pusvalandis kainuoja maždaug 120 batų, valanda apie 200 batų. (žiūrėti video)

Ajutajos miestas (Ayutthaya) - senovinė Tailando sostinė, įspūdingų apgriuvusių šventyklų, paminklų miestas
Viena iš labiausiai turistų lankomų vietovių Tailande. Ajutaja yra senovės miestas, įkurtas 1350 metais karaliaus U Thong ar Ramathibodi I. Miestas 417 metų buvo Tailando sostinė. Šią karalystę valdė net 33 karaliai iš 5 dinastijų. Jei norite geriau suprasti tailandiečių šaknis, kultūrą, jums privaloma aplankyti šį miestą. Pamatysite Phra Nakhon Si Ayutthaya istorinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, Wat Phra Ram – viena iš seniausiu Ajutajos šventyklų, pastatyta vietoje, kur buvo kremuotas karalius U Thong. Prie įėjimo pastatytas iškilmingas dramblys, Wat Mahathat – buvo karaliaus vienuolynas, garsėjantis Budos galvos atvaizdu persipynusiu medžio šaknimis, Wat Phra Si Sanphet – didžiausia Ajutajos šventykla, ir daugelis kitų nuostabių vietų, kurias tikrai verta aplankyti.


Krokodilų ūkis ir zoologijos sodas (Samut Prakan Crocodile Farm & Zoo) - Samut Prakan, 30 km nuo Bankoko

Ūkis buvo pastatytas 1950 metais. Tai buvo pats pirmas krokodilų ūkis Tailande. Dabar jis yra didžiausias krokodilų ūkis pasaulyje, įsikūręs 3 km. nuo Samut Prakan miesto. Čia gyvena apie 60 000 krokodilų iš 28 rūšių, kai kurias iš šių rūšių jau niekur kitur nebesutiksite. Kas valandą čia vyksta įvairūs krokodilų  dresuotojų pasirodymai, kurie nepabūgsta sugauti krokodilą plikomis rankomis, įkišti savo ranką ar galvą jam į nasrus. Po pasirodymų yra galimybė su jais nusifotografuoti. Taip pat čia pamatysite Tailando tigrų, Tailando dramblių, gyvačių, kupranugarių, šimpanzių ir daug kitų Azijos gyvūnų. Be to, čia įkurtas ir dinozaurų muziejus, kur ekponuojami 13 rūšių dinozaurų skeletai. (žiūrėti video)


Rose Garden (Suan Sam Phram) - Tachin upės pakrantėje esantis parkas
Šis nuostabus sodas yra įsikūręs maždaug 30 km. Nuo Bankoko. Ko gero, tai vienas iš  gražiausių sodų, kurį norėtumėte kada nors pamatyti. Maždaug 75 hektarų ploto sodų platybė su centre esančiu ežeru. Čia daug retų rūšių medžių, gėlių sodas, bananų ir palmių medžių, taip pat daugelis Tailando virtuvės ingridientų. Tai ne tik puiki vieta iškyloms, pasivaikščiojimams, bet ir pasižiūrėti ir net išbandyti Tailando kultūros pasirodymus: Tailando boksą, šokius, ryžių sodinimą, kovas su kardais, dramblių šou, apsilankyti SPA centruose ar pažaisti golfą.


Orchidėjų ūkis – Chiang Mai

Viso orchidėjų yra apie 25000 rūšių iš kurių 860 galite pamatyti Tailande, o 473 Chiang Mai provincijoje. 13 kilometrų nuo Chiang Mai miesto yra įsikūręs Mae Sa Orchid ūkis, kuris yra vienas iš populiariausių parkų šiame regione. Šis ūkis bando padidinti orchidėjų skaičių, kuris dėl miškų kirtimo per pastaruosius metus pradėjo ženkliai mažėti. Šią vietą yra pamėgę ir vietiniai gyventojai, ir turistai. Čia lankytojams suteikiama galimybė suartėti su gamta. Jei esate gamtos mylėtojai, tikrai verta nuvykti į šią vietą, kuri jums paliks neišdildomų įspūdžių. (žiūrėti video)


JEATH karo muziejus (JEATH War Museum) – Kanchanaburis

JEATH (angl.) reiškia Japonijai, Anglijai, Amerikai, Australijai, Tailandui ir Olandijai atstovavusių karo belaisvių, kurie buvo priversti dirbti prie garsaus tilto per Kwai upę  tautybę. Muziejus pastatytas 1977 metais. Muziejus yra tiksli ankštų, šiaudinių namelių su bambukiniais gultais bei molinėmis grindimis kopija, kuriuose buvo laikomi belaisviai. Tarp muziejaus eksponatų daug nuotraukų, laikraščių iškarpų, žemėlapių, paveikslų, šautuvų, bombų.

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti