Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Tenerifės lankytinos vietos

Las Cañadas del Teide nacionalinis parkasMasca kaimasLos Gigantes uolosSan Cristobal de La Laguna miestasAnaga parkasIcod de los Vinos drakonmedisLa Orotava slėnisVilaflor miestelisGarachico miestelisLa Caleta – Los Cristianos pajūrio pėsčiųjų takasGuimar piramidžių etnografinis parkasSiam vandens parkasLas Aguilas džiunglių parkasLoro parkasSanta Cruz miestasCarmen Mota šou

Atsisiųsti pdf formatu

Pigesnės kelionės į Tenerifę idėja

Las Cañadas del Teide nacionalinis parkas (El Parque Nacional de las Cañadas del Teide)

Viena iš lankomiausių Tenerifės vietų. Parke stūkso aukščiausias Ispanijos kalnas El Teide, kurio viršūnė iškyla 3718 m virš jūros lygio. Kalno papėdėje įrengtu keltuvu įmanoma pasiekti 3555 m aukštį. Nacionalinis parkas garsėja savo augalija bei įspūdingu kraštovaizdžiu. Visi norintiems organizuojami pėsčiųjų žygiai po Las Cañadas del Teide teritoriją. Parke yra informacijos centras, kuriame galima atgauti  jėgas restorane bei bare ir apsilankyti suvenyrų parduotuvėje.

Masca kaimas (Caserío de Masca)


Masca kaimas įdomus galimybe gyvai išvysti senovinę Kanarų salų architektūrą. Kaimelis įsikūręs labai vaizdingose apylinkėse, kurias geriausia apžvelgti pėsčiųjų žygyje. Būtina pamatyti Masca tarpeklį, pasiekiamą ne vien pėsčiomis, bet ir vandens transportu. Turistų patogumui Masca kaimelyje veikia maži bei jaukūs restoranėliai, barai, suvenyrų krautuvėlė. Taip pat viename iš senovinių namų įrengtas muziejus bei amatų centras. Verta dėmesio ir mažytė bažnytėlė kaimo centre.

Los Gigantes uolos (Acantilado de Los Gigantes)


Tai viena išlabiausiai fotografuojamų Tenerifės vietų. Įspūdingi, stačias sienas primenantys skardžiai šauna iš jūros gelmių į daugiau kaip 600 m aukštį. Šį gamtos stebuklą galima pasiekti tiek automobiliu, tiek laivu. Uolų  papėdėje tyvuliuojančiuose vandenyse galima nardyti, žvejoti bei išbandyti kitas vandens pramogas.

San Cristóbal de La Laguna miestas


San Cristóbal de La Laguna miestas yra įtrauktas į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. Ši vieta garsėja puikiai išsilaikiusiais XVI-XVIII a. pastatais. Miesto pažibos – gotikinio stiliaus La Concepcion bažnyčia bei mudecharo stiliaus Katedra. Be architektūrinių bei istorinių vertybių,  mieste gausu restoranų, viešbučių, parduotuvių.

Anaga parkas (Parque Rural de Anaga)


Anaga parkas įžymus didele bioįvairove bei neįtikėtinais peizažais. Parko aplinka keri savo įvairiapusiškumu: nuo ūksmingų miškų iki saulėtų, karščiu alsuojančiu kalnų vietovių. Lauramedžių giraitėse galima pamatyti Lietuvoje plačiai naudojamų prieskonių – lauro lapų, natūralias augimvietes. Parko teritorijoje įsikūrusiuose kaimuose turistams siūloma vietinės virtuvės valgių, gėrimų, amatininkų dirbinių.

Icod de los Vinos drakonmedis ( Icod de los Vinos Drago Milenario)


Icod de los Vinos drakonmedis laikomas vienu iš svarbiausių gamtinių, istorinių ir kultūrinių simbolių Kanarų salose. Daugiau kaip 800 metų amžius daro šį medį seniausiu salose. Senolio aukštis – 22 m, kamieno apimtis storiausioje vietoje – 20 m. Šalia drakonmedžio įrengtas būdingiausių Tenerifei augalų sodas, kuriame pateikiama išsami informacija apie juos.

La Orotava slėnis (Valle de La Orotava)


Turistams rekomenduojama grožėtis slėniu iš Humboldt apžvalgos aikštelės, pasiekiamos važiuojant keliu TF 21. Slėnyje nusidriekia terasos su bananmedžiais bei vynuogynais. Ten taip pat įsikūręs Puerto de la Cruz miestas, kuriame gausu viešbučių, restoranų, parduotuvių, išlikęs senamiestis.

Vilaflor miestelis


Vilaflor yra aukščiausiai virš jūros lygio įsikūręs Ispanijos miestas (1400m). Vietovė išsiskiria ypač grynu ir švariu oru bei puikiu klimatu, sudarančiu palankias sąlygas žygiams, alpinizmui, važinėjimui kalnų dviračiais, parasparnių sportui. Mieste verta aplankyti San Pedro bažnyčią ir Soler šeimos, įkūrusios Vilaflor, rūmus.

Garachico miestelis


Garachico miestelis – žvejų uostas, pripažįstamas kaip svarbus Tenerifės kultūrinio-architektūrinio paveldo objektas. Čia praeities dvasia alsuoja santūrūs vienuolynai, puošnios bažnyčios, prabangios vilos ir daug kitų pastatų. Nors miestelis ir buvo sugriautas 1706 m. išsiveržusio Trevejo ugnikalnio, tačiau gamtos jėgų šėlsmas nesutrukdė atstatyti Garachico. Be architektūrinio paveldo miestelis patrauklus ir savo paplūdimiais, ramiais jūros užutėkiais ir įlankėlėmis.

La Caleta – Los Cristianos pajūrio pėsčiųjų takas


Tai nuostabus pėstiesiems skirtas bulvaras, jungiantis Adeje ir Arona municipalitetus. Pasakišku pajūriu takas driekiasi net 9 kilometrus, vingiuodamas pro viliojančius paplūdimius, ištaigingus viešbučius ir restoranus, prašmatnias parduotuves. Kiekvieną žingsniuojantįjį La Caleta – Los Cristianos bulvaru lepina lengvas jūros vėjelio dvelksmas ir švelnūs saulės spinduliai.

Guimar piramidžių etnografinis parkas


Guimar parkas įžymus jame esančiomis piramidėmis. Šie keisti statiniai yra stačiakampio formos, sudaryti iš šešių pakopų. iIki šiol mokslininkai tiksliai nepaaiškina piramidžių kilmės. Viena iš teorijų teigia, jog statiniai turi sąsajų su Egipto bei Pietų Amerikos piramidėmis ir buvo geografinis orientyras senovės keliautojams. Anot kitos teorijos, piramidės yra XIX a. žemdirbių statiniai, suformuoti renkant ir kraunant akmenis iš dirbamų laukų. Be piramidžių Guimar parke galima apsilankyti muziejuje, pažintinius filmus rodančioje kino salėje, pamatyti nendrinio laivo Ra II realaus dydžio kopiją bei smagiai praleisti laiką kavinėje ar suvenyrų krautuvėlėje. Bilieto į parką kaina – 10,4 euro.

Siam vandens parkas


Tai vienas iš naujausių traukos objektų Tenerifėje, taip pat vadinamas vienu iš įspūdingiausių vandes parkų Europoje. Parko interjeras turi savitą stilių – viskas čia susiję su Tailandu. Lankytojams siūlomas platus paslaugų spektras: nuo adrenalinu alsuojančių stačių čiuožimo trąsų iki dirbtinio paplūdimio ar upės. Atrakcionai prtitaikyti tiek mokantiems, tiek nemokantiems plaukti, yra speciali žaidimų erdvė vaikams. Parkas įsikūręs Adeje mieste, bilieto kaina – 28 eurai.

Las Aguilas džiunglių parkas


Džiunglių parkas įsikūręs Las Aguilas mieste, Pietinėje Tenerifės dalyje. Tai vienintelis džiuglių parkas visoje Europoje bei geriausias zoologinis bei botaninis parkas Kanarų salose. Las Aguilas turistus vilioja egzotiškų paukščių gausa, įvairių rūšių beždžionėmis, liūtais, tigrais, leopardais bei daugybe kitų rūšių gyvūnų ir augalų. Parke taip pat vyksta paukščių pasirodymai, o mėgstantys aktyvesnį laisvalaikį gali įveikti kliūčių ruožą, sudarytą iš kabančių tiltų, tunelių, virvių. Džiunglių parko teritorijoje yra ir poilsio zona su kavinėmis bei dovanų parduotuvėle. Las Aguilas lankytojams atviras ištisus metus.

Loro parkas


Šis parkas įsikūręs Puerto de la Cruz mieste, šiaurinėje salos dalyje. Kiekvienas parko lankytojas savo akimis gali išvysti įspūdingą 300 rūšių papūgų kolekciją, pamatyti papūgų šou. Parko teritorijoje esančiame didžiuliame baseine turistus linksmina delfinų bei jūrų liūtų pasirodymai. Akį traukia ir akvariumuose plaukiojantys grėsmingi rykliai. Loro parkas garsus ir visame pasaulyje dižiausiu pingvinariumu, kuriame kasdien iškrinta 12 tonų dirbtinio sniego.

Santa Cruz miestas


Santa Cruz miestas yra Tenerifės salos sostinė. Tai judrus, gyvas, kupinas šurmulio miestas. Viena lankomiausių Santa Cruz vietų – unikalaus futuristinio dizaino operos rūmai (Auditorio de Tenerife). Netoli operos rūmų yra ir pagrindinė miesto aikštė Plaza de Espana. Verta užsukti į Tenerife Espacio de las Artes pastatą, kur galima apžiūrėti šiuolaikinio meno muziejaus ekspoziciją. Pasigrožėjus architektūrinėmis miesto vertybėmis, jėgas padės atgauti nuostabus Las Teresitas paplūdimys, esantis netoli Santa Cruz. O daugybėje parduotuvių savo poreikius patenkins net išrankiausias turistas.

Carmen Mota šou


Carmen Mota šou užgniaužia kvapą tobula įspūdingų kostiumų, ugningo flamenko šokio, šmaikštaus humoro, gracingo baleto ir gyvos muzikos derme. Pasirodymai vyksta Playe de las Americas mieste. Bilietų kainos prasideda nuo 45 eurų, o už papildomus 26 eurus yra galimybė pasimėgauti ir vakariene.
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti