Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Tuniso lankytinos vietos

Tuniso gubernija Kartaginos miestas Sidi Bou Saidas DouggaHabib BourguibaHamameto kurortas

Tunisas yra Tuniso sostinė ir Tuniso gubernija. Tai didžiausias miestas Tunise,
įsikūręs ant didelės Viduržemio jūros įlankos (Tuniso įlankos) už Tuniso ežero ir Halq Al Wadi uosto. Miestas apsuptas kalvomis driekiasi lygumomis išilgai pakrantės. Medina (senamiestis) yra miesto centre, pilnas intensyvaus aromato ir spalvų, audringos ir aktyvios prekybos. Prekių perteklius, siūloma nuo odos, plastikinių, alavo pirkinių iki prabangiausių turistinių suvenyrų. Senamiestyje nemaža rankų dirbinių parduotuvių. Tunisas tarsi susiskirstęs į dvi dalis: tai senasis miestas su nuostabia savito grožio architektūra ir naujasis - su moderniąja architektūra, kuriai atsirasti turėjo įtakos Europa.


Kartaginos miestas paskelbtas nacionaliniu paminklu. Kas negirdėjo apie šį miesta ir Hanibalą, kuris išdrįso pasipriešinti Romos imperijai? Dabar abu šie didieji imperijos griuvėsiai stūkso po atvira saule apsupti laukinių gėlių. Čia gausu pėdsakų iš Pūnu ir Romos imperijos laikų, tai vonios, pirtys, būstai, šventyklos ir Kartaginos karinis jūrų uostas.


Sidi Bou Saidas – tai puikus mėlynos ir baltos spalvos kaimas, ryškiai išsidėstęs ant uolos su vaizdu į Tuniso įlanką, tai ko gero, labiausiai branginama vieta Tunise. Legenda pasakoja, jog Saint-Louis atvyko į karą ir jis įsimylėjo Berberų princesę. Pakeitus jo vardą jis tapo šio kaimo globėju, kur gyveno džiaugsmingą ir taikų gyvenimą. Apsilankius Sidi Bou Said ir pamačius šio miestelio žavesį ši istorija, pasakojama legendoje, gali pasirodyti labai logiška ir įtikinama.


Dougga arba Thugga yra senovės romėnų miestas Šiaurės Tunise, 65 hektarų archeologiniame plote.
UNESCO įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą 1997 m., manoma, kad jis yra geriausiai išlikęs romėnų miestelis Šiaurės Afrikoje. Miestas buvo apsaugotas nuo šiuolaikinės urbanizacijos, priešingai Kartaginai, kuri buvo apiplėšta ir perstatyta daug kartų. Dougga gerai išsilaikiusi dydžiu, gausu paminklų, turtinga Pūnu, senovės Romos ir Bizantijos istorija. Tarp labiausiai žinomų paminklų yra Pūnu – Libijos mauzoliejus, kapitolijus, teatras, Saturno ir Juno šventyklos.


Habib Bourguiba – valstybės veikėjas, tituluojamas kaip Tuniso įkūrėju. Tai pirmasis Tuniso prezidentas. Jis dažnai yra lyginamas su Turkijos lyderiu Mustafa Kemal Atatürk dėl provakarietiškų reformų. Sostinės centre Habib Bourguibos garbei yra pavadinta alėja, kurios ilgis siekia 1,5 km. Tai pėsčiųjų zona, kurioje galima rasti parduotuvių, architektūros paminklų, kurios neretai dar mena prancūzų valdymo laikotarpį. Čia dar yra išlikusi ir turistų lankoma katalikų bažnyčia, taip pat galima rasti ir Didįjį teatrą.


Hamameto kurortas, kuris tiek turistams tiek ir patiems tunisiečiams turi kitokią reikšmę ir supratimą apie atostogas. Tai tarsi ritualas saulės vonios švariame paplūdimyje, šliūkštelėjimas šalto vandens ant bronzinės odos, vakarienė paplūdimio viešbutyje, vidurnakčio pasiplaukiojimai, diskotekos iki ryto ir žiūrėjimas saulės pakilimo jūros veidrodyje. Hamametas – tai Tunisietiškas Saint-Tropez tik čia, kaip sako patys tunisiečiai, galima rasti viską ir dar daugiau.

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Turkijos lankytinos vietos
Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti