Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Turkijos lankytinos vietos

Turkiška naktisŽaliasis kanjonasPamukalėKleopatros salaEfesasTurkiška pirtis (hamamas)

Turkiška naktis: Renginys, kurio akcentas turkiški šokiai bei dainos. Renginio metu turėsite galimybę praleisti vakarą vakarieniaujant ir besivaišinant turkišku vynu bei alumi bei stebint įvairių Turkijos regionų nacionalinius šokius, mistišką besisuančių dervišų šokį ir pilvo šokį. Kai kuriuose konkursuose (Pvz: pilvo šokio konkurse) gali dalyvauti ir renginio svečiai. (žiūrėti video)Žaliasis kanjonas: Nuostabus gamtos kampelis susiformavęs pastačius garsiąją Manavgato užtvanką. Plaukiant įspūdingu smaragdo spalvos ežeru galima grožėtis, žalia užtvankos pakrante, nuostabia gamta ir gėrėtis tyla, kuri tarsi apsupusi visą žaliąjį kanjoną. Kanjono lankytojai gali išsimaudyti gėlame smaragdo spalvos ežero vandenyje.Pamukalė: Tai unikali vietovė Turkijoje, kuri dar kartais yra vadinama aštuntuoju gamtos Pasaulio. Vaizdingos balto klintinio tufo terasos Pamukalės vietovėje laikomos viena populiariausių Turkijos lankytinų vietų. Terasos susiformuoja, kai karštų versmių vanduo tekėdamas šlaitais netenka anglies dvideginio ir palieka kalkakmenio nuosėdas. Lankytojams tufo terasomis vaikščioti draudžiama, saugant jas nuo apgadinimo. (žiūrėti video)Kleopatros sala: Nuostabaus grožio Egėjo jūros įlankoje esanti sala, garsėjanti savo paplūdimiu ir krištolo skaidrumo vandeniu. Legenda byloja, kad daugiau kaip prieš 2000 metų čia maudėsi ir baltu salos smėliu vaikščiojo pati Kleopatra. Pasak legendos, Marko Antonijaus įsakymu smėlis į salą buvo atvežtas iš Egipto. Daug metų ši istorija buvo laikoma legenda, tačiau prieš 15 metų buvo įrodyta, kad tokio tipo smėlis, koks yra Kleopatros saloje, randamas tik Šiaurės Afrikoje. Baltas salos smėlis naudojamas kaip vaistas nuo įvairių nudegimų.Efesas: Garsus statinių griuvėsiais, kurie išlikę iki šių laikų. Efesas buvo laikomas vienu didžiausių Mažosios Azijos prekybos centrų. 2000 m. p.m.e. čia jau gyveno žmonės. 29 mūsų eros metais įvyko stiprus žemės drebėjimas, kurio metu daug miesto pastatų buvo sugriauta.
Vienas iš didžiųjų Efeso statinių yra teatras, kuris buvo laikomas didžiausiu Mažojoje Azijoje. Teatras talpino 24 tūkst. žmonių. Šis statinys yra gana gerai išsilaikęs. Teatro statyba buvo pradėta helenistiniais laikais, bet buvo užbaigta tik Trajano laikais (98 - 117 m.). Šiais laikais teatre švenčiami festivaliai. (žiūrėti video)

Turkiška pirtis (hamamas): Tai didžiuliai akmeniniai pastatai papuošti aukštais kupolais, pro kuriuos patenka salės šviesa ir grynas oras. Turkiškos pirties pastatai išpuošti marmuro kolonomis, juose veikia daugybė fontanų. Kiekvienas turkiško hamamo lankytojas gauna specialų apavą, kadangi basomis ant įkaitusių marmuro grindų vargu ar ilgai ištvertumėte.
Tik įėjus į turkišką hamamą patenkama į kambarį, kuris vadinamas “camekan”. Tai kvadrato formos kiemas su fontanu, supančiu mažas persirengimo kabinas. Toliau einama į mažą patalpą skirtą kūno atvėsinimui “sogukluk”, vėliau – į “hararet” –  marmurinę garinę. Prieš pradedant procedūras būtina kurį laika pabūti šioje patalpoje. Čia kūnas turi įkaisti, kad oda suminkštėtų ir atsivertų poros.
Kai kūnas paruoštas, pirties lankytojas gulasi ant marmurinės pakylos esančios garinės centre. Pirtininkas apipila besimaudantįjį šiltu vandeniu ir pradeda prausimo procedūrą. Šios procedūros metu visas kūnas nuo galvos iki pirštų galiukų šveičiamas didele iš šiurkščios vilnos numegzta kumštine pirštine. Po tokios prausimosi procedūros kūnas lieka švarus ir lengvas.  Antrame etape, kuomet lankytojas atsipalaiduoja ir jo sąnariai „suminkštėja”, pradedama sekanti pirties procedūra – putų masažas. Procedūros metu visas besimaudančiojo kūnas padengiamas muilo putomis ir pirtininkas pradeda masažą.
Pirmą kartą besilankančiajam turkiškoje pirtyje (hamame) ši procedūra visuomet atrodo tikra kankyne, nes masažistas ne tik lanksto kojas per visus sąnarius, tačiau su laiko prie tokio kankinimo priprantama ir vėliau netgi jaučiamas malonumas, nors pirtininkas ir vėliau iki skausmo spaudinėja sąnarius ir maigo raumenis, vis apipildamas kūną karštu muiluotu vandeniu. Baigus procedūras masažistas besimaudančiajam padeda atsistoti ir nueiti prie čiužinio, kur jis gali miegoti tiek kiek nori, o vėliau atsibudęs gali mėgautis stipria arbata ar kava, užkasdamas šerbetu. (žiūrėti video)

 

Kitų šalių lankytinos vietos:

Egipto lankytinos vietos
Kipro lankytinos vietos
Graikijos lankytinos vietos
Bulgarijos lankytinos vietos
Prancūzijos lankytinos vietos
Ispanijos lankytinos vietos
Tuniso lankytinos vietos
Kanarų lankytinos vietos
JAE lankytinos vietos
Tailando lankytinos vietos
Kroatijos lankytinos vietos
Italijos lankytinos vietos
Portugalijos lankytinos vietos

Komentarai   

 
+2 #2 zita 2013-06-09 23:36
:-)
Viskas labai patiko, ypac hamam.
Cituoti
 
 
+3 #1 Emilija. 2013-06-07 23:39
man viskas labai turkijoje patoko,kai buvau. ;-)
Cituoti
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti