Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Monastiras

Monastiras – finikiečių įkurtas uostas, buvusio prezidento  Habib Bourguiba gimimo vieta. Monastiras įsikūręs ant mažo nelygaus kyšulio Hammamet įlankoje. Mieste vis dar akivaizdžios finikiečių ir romėnų paveldo relikvijos. Žymiausia vieta yra garsusis  ribat -  sutvirtinas Islamo vienuolynas, pirmasis Afrikos žemyne, kuris buvo pastatytas 796 metais kaip pakrantės ginamoji tvirtovė. Visame mieste yra daugybė suvenyrų parduotuvių, viešbučių kompleksų – tai viena pagrindinių turistinės pramonės vietovių. Monastiras turi savo tarptautinį oro uostą,  iš kurio galima greit galima nuvykti į  Susą, Tunisą, Gabesą.

Pramogų centrai:
Dauguma kazino įsikūrę viešbučiuose. Monastire ir Skanese yra nemažai naktinių klubų. SPA bei treniruoklių sales taip pat lengviausia rasti viešbučių kompleksuose.

Tenisas
Dauguma viešbučių turi teniso kortus, kuriais klientai gali naudotis nemokamai. Iš lankytojų gali būti paprašyta susimokėti už įrangą ir instruktorių pamokas. Kai kurie “teniso viešbučiai” specializuojasi į aukščiausios kokybės kortus ir gerai žinomus instruktorius teniso žaidėjams ir mėgėjams.

Golfas
Monastiro golfo aikštynas:
Labai technologinis golfo aikštynas su vaizdu į jūrą. Aikštyne yra 18 duobučių, 5 pradedančiųjų zonos su 3 mokymo duobutėmis.

Buriavimas
Cap Monastir:
Cap Monastiro prieplauka įsikūrusi nuostabioje vietoje, apsuptoje sienų tvirtovėje. Integruota į gyvenamųjų namų viešbučio kompleksą, prieplauka teikia visas šiuolaikines paslaugas su 386 krantinių ir puikiomis žiemojimo patalpomis.

Pažintinės ekskursijos:

Monastiro Ribatas
Tai religinis ir karinis paminklas, pastatytas tarp 8-ojo amžiaus pabaigos ir 10-ojo amžiaus, pavirtęs didžiule citadele, kuri yra viena iš didžiausių karinių konstrukcijų Islamiškame Tunise.

Habib Bourguiba mauzoliejus
Mauzoliejaus dvigubus minaretus galima apžiūrėti iš viso miesto. Kai einate keliu iki pastato, jūs negalite nesigrožėti triūsu, kuris buvo įdėtas kuriant šį architektūrinį paminklą.

Sidi Ghedemsi
Sala Sidi Ghedemsi pavadinta katakombų, esančių salos viduryje vardu. Jos vis dar stovi geros būklės, atlaikiusios visas šiuolaikines graffiti išdaigas. Vos tik įžengę pro duris Jūs patenkate į nedidelį kiemą, kuriame galite išvysti senovinius šventus įrašus ant sienų.
Likusi salos dalis yra šiek tiek mistiška, nes joje galima aptikti daugybę nepaaiškinamų ir išeinančių iš konteksto reginių, tokių kaip senokas, bet vis dar tinkamas naudoti teniso aikštynas, apleistas namas, kuris atrodo taip, lyg būtų prasmegęs į jūros dugną, daug slaptų angų ir pan.

Miesto centras
Monastiras yra tvarkingas miestas ypač artimiausiose paplūdimio pusėse, kur beveik nėra eismo, palyginti su likusia miesto dalimi. Šioje miesto pusėje  rasite miesto administracijos pastatų ir įdomią statulą, vaizduojančią buvusį prezidentą Bourguiba kaip vaiką pasirengusį mokslui.
Įdomu yra tai, kad tarp prieplaukos ir paplūdimio kai kurie pastatai specialiai palikti mažaaukščiai ir kai kurie jų buvo nudažyti taip, jog išsiskirtų iš bendro rusvų atspalvių namų komplekso, kas yra kiek neįprasta likusiam Tunisui.

Pekyvietės:
Turgaus diena Monastire vyksta penktadieniais – šeštadieniais. Geriausia derėtis vietinėje medinoje. Monastire taip pat netrūksta didelių prekybos centrų.

Apgyvendinimas: Kurorte nemažas pasirinkimas 2*, 3*, 4* ir 5* viešbučių.

 

Sekantis Tuniso kurortas: Hamametas