Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com
 
Persėdimai, tikrai nevienam keliaujančiam pirmą kartą savarankiškai, bent jau kelioms akimirkoms buvo tape tikru galvos skausmu.

Taip, tai tie patys persėdimai, kai keliaujant į tam tikrą šalį, kur tiesiogiai iš Lietuvos neskraido pigių skrydžių avia linijų lėktuvai, reikia iš lėktuvo išlipti tarpiniame oro uoste ir vėl įlipti į kitą lėktuvą, kuris nuskraidins jus į galutinį jūsų kelionės tikslą.

Šiame straipsnyje pabandysiu trumpai (o gal ir ilgiau) apžvelgti priežastis, kodėl žmonės bijo skrydžių su persėdimais. Ypač jeigu tas persėdimas yra ilgas ar naktinis (taip pavadinau tuos persėdimus, kuomet sekančio skrydžio belaukiant tarpiniame sustojime turite praleisti naktį). Taip pat pabandysiu jus įtikinti, kad šių persėdimų bijoti tikrai neverta. Na ir žinoma pasistensiu papasakoti kaip persėdimą, ypač ilgą, galima paversti privalumu, o ne trūkumu.

Pirmiausiai noriu akcentuoti, kad daugumas žmonių bijo ne pačio persėdimo. Daguma keliaujančiųjų bijo persėdimo trukmės, kuri dažnai mintyse užduoda klausimą: „ką turėsiu veikti visą tą laiką“. Kaip žinia dažniausiai žmonės bijo dalykų, kurių nežino ar nesupranta, todėl jeigu visgi nusprendžia skristi, dažniausiai renkasi skrydžius su trumpais persėdimais, kuomet tarpinėje stotelėje sekančio skrydžio reikia laukti ne ilgiau nei 5-6 valandas. Žinoma jau pats faktas, kad žmogus nebijo keliauti savarankiškai ir visgi išdrįso skristi su persėdimu yra sveikintinas. Tačiau problema yra tame, kad skrydžių su trumpais persėdimais pasitaiko ne taip jau dažnai ir deja jie dažniausiai būna gerokai brangesni nei skrydžiai su ilgesniais persėdimais, taigi savarankiška kelionė praranda vieną iš savo pagindinių pranašumų – pigumą.  

Taigi, kodėl aš jums rekomenduočiau dažniau rinktis skrydžius su ilgais persėdimais.

Pirma, kaip jau minėjau anksčiau, gana dažnai skrydžiai su ilgais persėdimais yra gerokai pigesni.

Antra, atminkite, kad būtent ilgi persėdimai (nuo 15val. iki 30val.) leis jums vienos kelionės metu aplankyti net kelias šalis. Juk jūsų tikrai niekas neverčia visą laiką, kurį turite praleisti laukdami sekančio skrydžio, leisti oro uoste. Investuokite šiek tiek laiko prieš kelionę ir susiplanuokite vienos dienos pažintinį turą po miestą, kuriame bus vykdomas jūsų persėdimas. Tam jums tereiks susižinoti viešojo transporto, kuris gana dažnai veža keleivius iš oro uosto į miesto centrą ir atgal tvarkaraščius bei pasirinkti to miesto lankomus oblektus, kuriuos norėtumėte aplankyti.

Ilgi persėdimai yra nepamainomi ir tuo atveju, kai mieste, kuriame vyks jūsų persėdimas, gyvena jūsų giminės ar draugai. Praleisti šį laiko tarpą šių žmonių lankymui yra tikrai puikus sprendimas. Gana dažnai tokiu atveju jums net nereikės rūpintis pervežimo iš oro uosto į miestą paslaugomis bei lankytinų objektų vizitų planavimu.  

Svarbu: pasirinkę aukščiau aprašytus laiko praleidimų variantus, nepamirškite į oro uostą sugrįžti likus bent jau 1.5 val. iki jūsų skrydžio pradžios. Taigi savo laiką planuokite kruopščiai.

Kaip elgtis kai tavo persėdimas trunka nuo 7val. iki 14val.  

Tokių persėdimų, asmeniškai aš, anksčiau nemėgdavau labiausiai. Tačiau dabar mielai renkuosi ir juos. Taip, tokios trukmės persėdimo metu ne visada apsimoka vykti už oro uosto ribų. Na nebent jūs susiplanavote super trumpą vizitą po miestą kur vyks jūsų persėdimas. Tokiu atveju išvyką aš jums tikrai rekomenduočiau. Tačiau net ir leidžiant laiką oro uoste šį, iš pirmo žvilgsnio nuobodžiai atrodantį laiko tarpą galimą „užmušti“ gana greitai.

Manau, kad beveik visi ne kartą esate susidūrę su situacija, kai tokiems darbams kaip kompiuteryje esančios informacijos tvarkymui, mobilaus telefono sms žinučių trynimui ir panašiai niekada nerandate laiko. O galbūt jūs turite hobi tokį, kaip mezgimas, tačiau dėl laiko stokos beveik niekada negalite juo mėgautis? Taigi persėdimai išties puikiai gali pasitarnauti tokių pomėgių įgyvendinimui.

Na žinoma nei kompo tvarkymas ar sms trynimas netruks 12 val. Taigi tikrai nepamirškite tokių užsiėmimų, kaip filmų peržiūrėjimas. Trys geri filmai ir jūs net nepastebėsite, kaip prabėgs 6 valandos. Knyga, taip pat labai gera alternatyva.

Taigi, jeigu gerai pagalvosite, tikrai atrasite ne vieną užsiėmimą, kuris jums padės greičiau praleisti laiką laukiant sekančio savo skrydžio.       

Trumpi persėdimai (nuo 2val. iki 6val.)

Įvertinus laiką, kurį praleidžiame išlipdami iš lėktuvo ir laiką, kurį skiriame procedūroms laipinantis į sekantį skrydį šių persėdimų neretai neužtenka net kelių filmų peržiūrai, taigi tikrai nemanau, kad esate tokie nekūrybingi ir nesugebėsite sugalvoti ką veikti šias kelias valandas.

Labai trumpi persėdimai (nuo 45min. Iki 1.val. 15min.)

Iš pirmo žvilgsnio daugumai gali pasirodyti, kad šie persėdimai tai pats geriausias skrydžio su persėdimu variantas. Deja taip yra ne visada. Ypač tada, jeigu jūs savarankiškai keliaujate retai arba išviso, pirmą kartą. Vėlgi jeigu jūs keliaujate tik su rankiniu bagažu, labai trumpi persėdimai tikrai yra neblogas variantas. Tačiau visuomet įvertinkite riziką, kad jūsų skrydis gali veluoti, ko pasekoje jūs greičiausiai praleisite savo sekantį skrydį ir taip ir nepasieksite savo galutinio kelionės tikslo. Vėlgi, tokie atvejai pasitaiko ne dažnai. Asmeniškai pats taip pat nesu nei karto patekęs į tokią situaciją. Tačiau visuomet geriau riziką įvertinti ir atsitiktinumui pasiruošti iš anksto nei viskuo rupintis jau patekus į bėdą.

Taigi, jeigu jūs visgi nusipirkote aviabilietus su labai trumpu persėdimu, savo išvykimo dieną bent jau pasitikrinkite kiek galėtų kainuoti bilietai iš oro uosto ar miesto, kuriame vyks jūsų persėdimas iki jūsų galutinio tikslo tuo atveju, jeigu visgi į savo sekantį skrydį jūs pavėluosite. Taip jūs bent jau žinosite kiek maždaug šis galimas nesklandumas jums atsieitų finansiškai. Patikėkite manim, taip pasielgę jausitės tikrai ramiau.

Jeigu tikrai žinote, kad savo kelionės metu jūs niekaip neapsieisite tik su rankiniu bagažu ir tikrai pirksite bent vieną papildomą registruojamo bagažo vienetą (norėdami sužinoti, kaip šiek tiek sutaupyti bagažo sąskaita peržiūrėkite šį patarimą), persėdimų su labai trumpais persėdimais venkite dar labiau. Tokiu atveju tikimybė, kad jūs pavėluosite į savo sekantį skrydį, net ir pirmajam jūsų lėktuvui atvykus laikus, yra daug didesnė nei keliaujant tik su rankiniu bagažu. Jūs tiesiog galite nespėti atlikti visų persėdimo iš vieno lėktuvo į kitą procedūrų. Taigi, būkite budrūs.

Idomu: Teko girdėti, kad kai kurios draudimo bendrovės siūlo apsidrausti nuo tokių atvėjų, kai žmogus, dėl avialinijų kaltės pavėluoja į savo tarpinį skrydį. Asmeniškai tokiomis paslaugomis nesu naudojęsis, tačiau tiems, kam labai neramu, kad pavėluos į sekantį skrydį tai ištiesų labai puiki alternatyva sutaupyti bei jaustis saugiais.

Naktiniai persėdimai

Šie persėdimai tai dar vienas „baubas“, kurio labai dažnai vengia savarankiškai keliaujantys žmonės. Neslėpsiu, man asmeniškai naktinis oro uoste taip pat nėra pats mėgstamiausias užsiėmimas ir jeigu yra galimybė nusipirkti bilietą be naktinių persėdimų už jį tikrai negailiu papildomų 50Lt – 70Lt. Tačiau tikrai nedaugiau. Na, o to priežastis paprasta. Dažniausiai naktiniai persėdimai būna trumpi, kai į oro uostą atskrendate vėlai vakare, o išskrendate anksti ryte. Taigi oro uoste būnate 4val. – 6val. Mokėti už tokį laiko tarpą daugiau nei 70Lt. tikrai nematau prasmės.

Žinoma, naktinis persėdimas gali būti ir ilgo persėdimo dalis. Tada reiktų žiūrėti į avia bilietų kainą. Jeigu šis skrydis gerokai pigesnis nei trumpesni skrydžiai, tikrai nepagailėkite keliolikos eurų (ar kitos valiutos) ir rezervuokite šalia oro uosto esančio viešbučio kambarį. Tikrai ryte jausitės daug žvalesni nei po nakvynės oro uoste. Tai pat, jeigu persėdimo mieste turite draugų ar pažįstamų, įvertinkite ir nakvynės pas juos galimybę. Žinoma jeigu jų gyvenamoji vietą nėra labai toli nuo oro uosto. Na jeigu visgi nei viena iš aukščiau pateiktų nakvynės alternatyvų jums netinka, nebijokite ir nakvynės oro uoste. Po dienos žygių lankant persėdimo miesto lankytinas vietas, jūs tikrai nepajusite kaip greitai užsnausite net ir pačioje nepatogiausioje oro uosto kėdėje.

Svarbu: jeigu visgi nusprendėte miegoti oro uoste. Pasirūpinkite ir savo brangiausių daiktų saugumu. Pasitaiko atveju, kai ryte jie tiesiog dingsta.

Persėdimai kitame oro uoste.  

Tiems kas nesuprato pavadinimo, noriu paaiškinti, kad tai tokie persėdimai, kai jūs atskrendate į vieną oro uostą, o išskrendate iš kito. Na pavyzdys būtų toks. Jūs skrendate iš Vilniaus į Fuerteventūrą per Londoną. Taigi, skrydis su persėdimu kitame oro uoste būtų toks skrydis, kai jūs iš Vilniaus atskrendate į Londono Lutono oro uostą, o į Fuerteventūrą išskrendate iš Londono Stansted‘o oro uosto.

Skydžiai su tokiais persėdimais dažnai būna pigesni už skrydžius su persėdimu tame pačiame oro uoste. Tačiau jie yra ne tik puiki galimybė dar labiau sutaupyti. Jų pagalba jūs taip pat turėsite galimybę bent kelias valandas praleisti ne oro uoste. Dažniausiai tiek užtrunka kelionė iš vieno oro uosto į kitą.

Svarbu: venkite tokių persėdimų kai laiko tarpas iki sekančio jūsų skrydžio yra gana mažas (2val. - 3val.). Tiesiog keliaudami pirmą kartą jūs galite ir nespėti nusigauti į oro uostą iki jūsų sekančio skrydžio pradžios.    

Šiame straipsnyje pateikti tik keli variantai, kaip praleisti laiką persėdimo tarp skrydžių metu. Praktikoje šių variantų yra daug daugiau. Norėdami juos sužinoti, tiesiog panaršykite internete, sudalyvaukite atitinkamuose diskusijų svetainėse, kur žmonės dalinasi savo kelionių patirtimi bei įspūdžiais, pabendraukite su draugais ar pažįstamais, kurie turi skrydžių su persėdimais patirties ir jūs tikrai sužinosite kaip per daug nesivarginant praleisti laiką persėdimo tarp skrydžių metu.

Sėkmės!

Komentarai   

 
+1 #2 VYTAS1948@GMAIL.COM 2016-11-18 11:39
patarkit
Cituoti
 
 
0 #1 VYTAS1948@GMAIL.COM 2016-11-17 12:06
STANSTED tarp skrydžių 12 val. Gal kas esate susidūręs panašioje situacijoje. Yra galimybė autobusu baladotis pas pažįstamus.Prak tiškai visą naktį teks praleist autobuse, ar verta.?
Cituoti
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti