Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Opatija

Turostų kurorto Opatijos vardas siejasi su XIV a. benediktinų vienuolynu, aplink kurį buvo pastatytas kaimas. Turistų susidomėjimas ėmė didėti apie 1845 m., kai didikas iš Rijekos Iginio Scarpa čia pastatydino didžiulę vilą – Villa Angiolina. Vilą supa didelis parkas, ji tapo pirmuoju viešbučiu. Po kelerių metų čia buvo apsistojusi Austrijos imperatorė Marija Anna, ir jos pavyzdžiu netruko pasekti kiti įtakingi dvariškiai. Paskui buvo įkurta daugiau prabangių viešbučių ir vilų, miestelis virto madingu amžių sandūros kurortu. Šiandien pakrantę tebejuosia prabangūs XIX a. viešbučiai ir vilos, supami parkų ir sodų. Tai jau nebe madingiausia vieta, bet vyresnius lankytojus traukia santykinė ramybė.

Pramogų centrai: Viešbutyje „Adriatic“ įsikūręs kazino turi 91 žaidimų automatą, 10 stalų ir pokerio žaidimų. Yra trys restoranai, du barai, viešbutis turi 306 kambarius.
Opatijoje vyksta tradiciniai pasilinksminimai: sausio – vasario mėn. vyksta karnavalas, gegužės mėn. – Tarptautinė buriavimo regata. Džiazo koncertai vasarą vyksta beveik kiekvieną vakarą viešbučių terasose.  Populiariausi klubai yra „Hemyngway“, „Disco Seven“,  „Colosseum“. Opatijoje yra Vasaros tetras, talpinantis 2000 žiūrovų ir džiuginantis operiniais pasirodymais, baletu, simfoniniu orkestru, teatrais, kino filmais, roko, liaudies, pop – koncertais.

Sveikatingumo centrai: „Thalassoterapia“ – prestižinis kardiologijos, reumatinių ligų centras – sanatorija. Čia įrengtas aukščiausio lygio gydomųjų vandens procedūrų salonas – vidaus baseinas su įkaitintu jūros vandeniu ir masažinėmis srovėmis, suomiška ir turkiška sauna, grožio procedūros, kvapų terapijos, gydomasis masažas. Opatijos viešbučiai siūlo baseinus su šiltu jūros vandeniu, galima užsiimti plaukimu, fitnesu, gimnastika, yra tenisų kortai ir kitos galimybės sportui. SPA bei sveikatingumo centrai įsikūrę viešbučiuose ir vilose – viešbučiuose "Admiral", "Ambassador", „Grand Hotel Adriatic“, „Bristol“, „Kristal“, „Miramar“,  SPA ir grožio centras viloje „Laurus Kapetanovic“ ir kt.

Pramoginės ekskursijos:Vietinės kelionių agentūros siūlo turistams maršrutus laivu palei Opatijos ir Adrijos pakrantes. Opatijoje paplitęs buriavimas, plaukiojimas jachtomis ar mažomis valtelėmis, vandensvydis, nardymas, plaukimas, žvejyba, banglenčių sportas, pėsčiųjų žygiai.

Pažintinės ekskursijos: Populiarios trumpos kelionės į Plitvice ežerus, Risnjak nacionalinį parką, Creso salą, Brijuni salas, natūralaus gamtos grožio parką Ucka. Patraukli lankytina vieta – senas istorinis Kastav miestas ant kalvos. Opatijoje yra daug išpuoselėtų gražių sodų, patraukli pasivaikščiojimų vieta pakrante, vadinama „Lungomare“. Lankytini objektai: „Madonnz del Mare“statula, simbolizuojanti dviejų tragiškai žuvusių įsimylėjėlių meilę, Opatijos simbolis – statula „Mergaitė su Kiru“, pasivaikščiojimo takas „Slatina“ yra vadinamas kroatų garbės takas, kuriame yra pastatytos 24 žvaigždės žmonėms, kurie garsino ir suteikė garbę Kroatijai. Meno paviljonas „Juraj Šporer“, galerija „Bonačić Giulio“, galerija „Gal“, meno studija „Artlan“ ,Kroatijos turizmo muziejus, esantis viloje „Angiolina“
Vila „Angiolina“ – tai pirmasis neoklasikinio stiliaus viešbutis, kurio interjeras stulbina įspūdingomis freskomis ir grindų mozaikomis. Tai ne tik viešbutis, tačiau taip pat ir meninių parodų namai, aplink kuriuos plyti 3.64 hektarų ploto parkas,  kuriame  galima išvysti net apie 160 augalų rūšių iš tolimųjų rytų, pietų Amerikos, Australijos ir kitų pasaulio kampelių. Tarp gausybės augalų yra ir Opatijos simboliu tapusi japoninė kamelija Parke taip pat galima aplankyti ir seniausią Opatijos pastatą – šv. Jakovo bažnyčią. 

Prekyvietės: „Operetta“ prekybos centras – įmantriai suprojektuota prekybos vieta su įmantriu dizainu – pastatas puoštas statulomis ir paveikslais. Čia gausu elegantiškų drabužių parduotuvių ir daugybė įvairių suvenyrų. Prekybos centras yra svarbiausioje Opatijos gatvėje Marshala Tita. Opatijoje taip pat gausu daugybė kioskų su keramikos dirbiniais.

Apgyvendinimas: Opatijos paplūdimiai nusėti vilomis ir viešbučiais, galinčiais priimti 6000 svečių. Populiariausoji – rūmų vila „Angiolina“. Viešbučiuose įsikūrę daug maitinimo įstaigų, yra daug sporto ir pramogų, pasilinksminimo galimybių. Prie viešbučio „Admirol“ yra valčių prieplauka, atidaryta ištisus metus, šiame viešbutyje įsikūręs vienas geriausių kurorto restoranų. Daugiausia Opatijoije yra 4 žvaigždučių viešbučių (10). Taip pat yra 5 žvaigždučių (3), 3 žvaigždučių (5) ir 2 žvaigždučių (3) viešbučiai. Viešbučių siūlomi patogumai, pramogos: restoranas, baras, sauna, fitneso centras, žaidimų kambarys, soliariumas, SPA centras, grožio salonas, masažas, jacuzzi, vidaus ir lauko baseinai, turkiška pirtis, internetas.


Sekantis Kroatijos kurortas: Crikvenica