Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Trumpa video/staipsnio apžvalga:

Šiame video parodysime jums būdą, kurį naudodami Ryanair internetinėje svetainėje savo avibilietus galėsite nusipirkti jums patogia valiuta. Video pavyzdyje, naudodami šį metodą bilietų kainą svarais keitėme į kainą litais ir aviabilietus, kurie kainavo ~2446 Lt/žm. nusipirkome už ~2406 Lt/žm. Taigi sutaupėme ~40 Lt.

Naudingos nuorodos:
 
Šiandien parodysiu jums dar vieną būdą, kaip šiek tiek sutaupyti perkant Ryanair avia bilietus www.ryanair.com svetainėje. Jeigu jūs sekate visus taupymo būdus perkant šios avia kompanijos bilietus, geičiausiai pastebėjote, kad tai – ketvirtasis būdas mokėti mažiau. Na, o jeigu tokio pobūdžio informaciją matote pirmąjį kartą, tikiuosi, kad susidomėsite ir kitais taupymo būdais. Nuorodas į visus juos rasite po aukščiau esančiu video grotuvu.  

Prieš pradėdamas, norių informuoti, kad šis būdas bus apie tai, kaip už avia bilietus mokėti ne Ryanair siūloma, bet jūsų mokėjimų kortelės valiuta. Na, o jeigu dar aiškiau, tai šis patarimas apie tai, kaip išvengti tiek Ryanair, tiek jūsų banko valiutos konvertavimo mokesčio.

Skirtingai nei kiti taupymo būdai, šis būdas reikalauja šiek tiek daugiau kompiuterinio raštingumo įgūdžių, tačiau, kad jums neiškiltų papildomų problemų, stengsiuos viską detaliai papasakoti. Beje šį būdą žinau jau gana senai, tačiau buvo metas, kai jis neveikė, todėl yra tikimybė, kad anksčiau ar vėliau Ryanair IT skyrius šią klaidą ištaisys. Taigi būkite atidūs.

Na ką, idomu? O.K pradedam.

Tikriausiai daugelis esate pastebėje, kad perkant avia bilietus Ryanair svetainėje jūs neturite galimybės pasirinkti valiutos, kuria norėtumėte atsiskaityti už savo perkamus bilietus. Taip yra todėl, kad valiutos konvertavimo paslauga tai yra dar vienas mokestis, kurį jūs sumokate Ryanair‘ui. Deja tai yra ir dar vienas būdas už savo bilietus permokėti. Na jau turbūt niekam nepaslaptis, kad ši avia kompanija savo uždarbį susikrauna ne iš bilietų kainos, tačiau iš įvairių mokesčių, kuriuos gana dažnai mokame to net nežinodami... Taigi, kaip išvengti šio valiutos konvertavimo mokesčio? Kaip visada viską iliustruosiu pavyzdžiu.

Tebūnie jūs perkate bilietus iš Londono Stansted oro uosto į Vilnių, balandžio 29 dienai. Taigi jūs atsidarote svetainę www.ryanair.com. Pažymite išvykimo oro uostą bei datą, bei nurodę keliaujančiųjų asmenų skaičių (mūsų atveju 4) spaudžiate „FIND FLIGHTS“ mygtuką ir patenkate į puslapį, kur pateiktos jus dominančių avia bilietų kainos (pav. 1).
      
(pav. 1)

Čia matote, kad bilieto kaina lygi 49.99 svarų. Na tarkim pigiau niekas jums nepasiūlė, su mikriukų ilgai važiuosit, na, o pesčiomis tiesiog tingite. Taigi, bilietus pirkti reikia. Bet ką daryti, jeigu jūsų kortelės valiuta yra litas. Perkant bilietus su šia kortele, mokėsite valiutos konvertavimo mokestį bankui arba Ryanair‘ui. Jeigu žiūrėjote video apie taupymo būdą nr. 2, (jeigu ne, ir jį norėsite pažiurėkite netrukus, nuoroda čia) tikriausiai žinote, kad gana dažnai šios sumos nėra labai patrauklios...

Visgi valiutos konvertavimo mokesčio išvengti imanoma. Taigi, ką reikia daryti.

Daugiau puslapyje kurį matėte pav. 1 nieko nedarykite, na o šalia atsidarykite dar vieną langą (Tab) interneto naršyklėje, kurią, pirkdami bilietus naudojate (firefox, Google chrome, Safari, Opera, o gal vis dar vargstate su Internet explorer‘iu, ir t.t) (pav. 2).
          
(pav. 2)
 

Naujai atsidarytame naršyklės lange dar kartą suveskite svetainės www.ryanair.com adresą ir ją atsidarykite.

Čia, skydžio paieškos lauke, pasirinkite skrydį iš šalies, kurios nacionaline valiuta norite mokėti už savo bilietus (Jeigu norite mokėti litais kaip išvykimo šalį norodykite Lietuvą, jeigu latais – Latviją, eurais – bet kurią euro zonos šalį ir tt.). Toliau pasirinkite bet kurią atvykimo šalį bei kelionės datą. Svarbu: Rinkdamiesi keleivių skaičių ar skrydžio tipą (return ar one way) būtinai nurodykite tokį patį kiekį ar tipą, kokį nurodėte pirmajame skrydžio paieškos lange (rinkdamiesi skrydį, kurio kainą norite konvertuoti). Tai padarę spauskite mygtuką „FIND FLIGHTS“.

Pateksite į puslapį, kur nurodyta jūsų skrydžio kaina. Jeigu skrydžių jūsų pasirinkta data nėra. Tiosiog pasirinkite kitą dieną, kuomet skydis yra vykdomas. Tai padarę, „TOTAL“ langelyje pamatysite kainą jūsų norima valiuta. Mūsų pavyzdžiu kaina – Litai.

Viskas, daugiau čia nieko nespauskite ir sugrįžkite į puslapį, kuriame pateiktas skrydis su ištiesų jus dominančia informacija (pav. 1). Sugrįžę į šį puspalį spauskite „CONTINUE“ mygtuką. Naujai atsidariusiame puslapyje atkreipkite dėmesį į ekrano dešiniajame viršutiniame kampe atsiradusią kainos lentelę. Jeigu viską įvykdėte teisingai, ten jūsų skrydžio kaina turi būti nurodyta valiuta, kuria jūs pageidaujate mokėti už savo avia bilietus (pav. 3).
                          
(pav. 3)

Na, o linksmiausia dalis yra ta, kad ši kaina yra netgi mažesnė nei ta, kurią jūs mokėtumėte konvertuodami valiutą jūsų banke. Netikite? Tiesiog prisiminkite kiek jūsų bilietas kainavo prieš jo kainos konvertavimo procedūrą. Tada susiraskite už kiek bankas, kuriam priklauso jūsų mokėjimo kortelė, parduoda valiutą, kurią konvertavote. Tikiuosi, kad sužinoją rezultatą būsite maloniai nustebinti.

Na o toliau seka standartinė Ryanair avia bilietų pirkimo procedūra. Jūs nurodote keleivių informaciją bei pasirenkate arba atsisakote papildomų paslaugų. Tai padarę atsidursite puslapyje, kur turėsite nurodyti savo mokėjimo kortelės duomenis bei galiausiai nusiprikti savo bilietus. Jeigu visgi Ryanair bilietų dar niekada nepirkote, rekomenduoju pirma peržiūrėti info kaip įsigyti Ryanair bilietus. Šią instrukciją rasite paspaudę nuorodą: Ryanair bilietų pirkimas.

Svarbu: naudodami šį būdą visada pasitikrinkite, kokiu santykiu jus dominančią valiutą konvertuoja bankas, kurio mokėjimo kortelę naudojate. Gali pasitaikyti atvejų, kai net ir taikant šį metodą, valiutą konvertuoti banke apsimoka labiau (kaip tai padaryti sužinosite peržiūrėją taupymo patarimą nr.2. (video čia). PVZ: Tarkim konvertuoti eurus į litus šiuo metodu neapsimoka, nes bankas šią valiutą konvertuoja palankesniu santykiu. Žodžiu visada skaičiuokite.
 
Ačiū už kantrybę ir gerų kelionų visiems!
 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti