Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Protaras

Pramogų centraiSveikatingumo centraiParkaiPramoginės ekskursijosPažintinės ekskursijosPrekyvietėsApgyvendinimas

Tai nedidelis, žavingas  miestas esantis pietrytinėje salos dalyje netoli Aja Napa. Anksčiau į šią teritorija nekėlė kojos joks turistas, bet per pastaruosius 20 metų ji išsivystė į populiarių kurortą. Tai yra ramiausias kurortas iš visų Kipro kurortų. Didžiausiu Protaro turtu yra paplūdimiai laikomi švariausiais ir smėlingiausiais visoje Viduržemio jūroje.

Pramogų centrai: Protaras pasižymi kaip ramus kurortas, todėl čia nėra daug naktinių klubų, tačiau esantys dirba iki pat ryto. Nors klubų ir mažai šiame kurote, tačiau triukšmingų barų ar tavernų netrūksta. Beveik visuose baruose yra plačiaekraniai televizoriai, per kuriuos stebimos sporto varžybos ir pan. Elvis Preslis vis dar populiarus Protrate, tad kiekvieną vakarą galima klausytis jo dainų skirtinguose baruose. Dauguma klubų ir barų siūlo gyvo garso koncertus, karaokė vakarus, lazerio šou. Norintiems gerai pašokti rekomenduojamas “Sfinx” baras, esantis Paralimni.

Sveikatingumo centrai: Spa centrus galima rasti daugumoje viešbučių. Populiariausi yra 4 ir 5 žvaigždučių viešbučiuose, tokiuose kaip:
Kyklades Resort and Spa. Plati infrastruktūra turi ką pasiūlyti visai šeimai: baseinai, dideli sodai, treniruoklių salė, teniso kortai, vaikų žaidimo aikštelė irk t. atliekami įvairūs masažai, kūno procedūros. Yra Himalajų druskos urvas, garinė pirtis ir sauna.

Capo Bay Hotel siūlo kosmetines veido procedūras, kūno masažus, manikiūrą, pedikiūrą, depiliacija ir pan. taip pat yra jacuzi, garinė pirtis, sauna, pilnai įrengta sporto salė bei rato formos šiltas baseinas.

Sun Rise Beach Hotel kuriame yra: vidaus ir lauko baseinai, saunos, fitneso salė, grožio salonas, sporto, sveikatingumo klubas ir pan.

Parkai:
Cavo Greco – nacionalinis miško parkas, esantis pietrytinėje Protaro dalyje. Ši unikali vietovė žavi ne tik natūraliu grožiu, bet ir siūlo įvairias pramogas, tokias kaip: važinėjimas dviračiu, kopimas į kalnus, jodinėjimas, oro sportas.

The Ocean Aquarium (galima pamatyti daugiau nei 400 skirtingų jūros gyventojų).

Vandens parkas “Water World” su senovės Graikijos motyvais. Jame yra „Poseiono bangų baseinas“, „Odisėjo upė“, „Afroditės vonia”, kuriuos labai mėgsta vaikai.

Fantastico Mini Golf & Luna Park galima žaisti arba mokintis su profesionaliais treneriais žaisti mini golfą. Nuostabūs maži traukinukai, vandens atrakcionai, užkandinės verčia apsilankyti šeimas.

Camel Park (pajodinėjimas kupranugariais, kuriame įrengtos ir vaikų žaidimo aikštelės).

Magic Dancing Waters – įspūdingas lazerių šou, ugnies ir dūmų šou, vulkano įsiveržimai, vandens šokiai su muzika... tai bene pats nuostabiausias parkas Protare.

Pramoginės ekskursijos:
Nardymas. Protare yra geriausios vietos nardymui, kur nereikia mokėti laivų mokesčio.

4 x 4 off road safari. Organizuojamas safaris dešimtviečiu automobiliu, aplankant Trodos kalnus, Kykkos vienuolyną, bažnytėles. Stojama į kai kuriuos kaimelius, kur galima susipažinti su amatais ir paragauti vyno.

Yellow Boat Trip - Pernera Harbour – pusdienio kelionė laivu, kuriame telpa apie 38 žmonės. Išvykimas iš Parneros į Famagustą. Nuostabus kraštovaizdis.

Stavros Water Sport figmedžio paplūdimyje, kur yra puikus baltas smėlis galima užsiimti įvairia veikla vandenyje ir ant vandens: plaukiojimas bananu, vandens slidėmis, žuvimis skraiduolėmis ir kt. galima nuomotis laivą, taip pat užsiimti nardymu.

Žygiai pėsčiomis. Protare yra daug vaizdingų trasų eiti pėsčiomis. Įspūdingos uolos, jūros urvai sužavi daugelį turistų.

Organizuojamos žvejybos ekskursijos Viduržemio jūroje.

Taip pat Protare galima užsiimti šaudymu, jodinėjimu, važinėjimu dviračiu, kartingais.

Pažintinės ekskursijos:
The Open Top Red Bus organizuoja pažintinę ekskursiją autobusu, kurios trukmė dvi valandos aplankant Aya Napa, Ahia Thekla ir kitus mažesnius kaimelius. Po kelionės galima įsigyti DVD, kuriame yra aplankytos vietos( kaina 10 eurų).

Organizuojamos pažintinės ekskursijos laivu iš Protaro į  Cape Greco – saugomą gamtos parką.

Fig Tree paplūdimys – antras populiariausias paplūdimys Kipre. Nuostabus baltas smėlis, mėlyna Viduržemio jūra, puikus kraštovaizdis. Keli šimtai metrų nuo kranto yra maža sala, į kuria galima nueiti, nes jūra ten yra sekli, todėl puikiai tinka atostogauti su vaikais.

Avgorou Village: kraštotyros muziejus

Deryneia village: folkloro muziejus

Sotira village: bažnytinis muziejus

"Thalassa"  - jūrų muziejus

Prekyvietės: Protaro parduotuvėse gausu prekių skirtų turistams. Daug  suvenyrų krautuvėlių, kur galima įsigyti išsiuvinėtų užvalkalų, keramikos dirbinių ir kitų įvairių dovanų. Populiaru pirkti vietos papuošalus bei odos gaminius. Prekybos centruose rasite drabužių, juvelyrikos parduotuves.

Apgyvendinimas: Prietare viešbučiai yra gana modernūs. Daugelis iš jų yra prabangūs, turintys 4 ar 5 žvaigždutes, pastatyti ant jūros kranto arba netoli nuo jos.


Sekantis Kipro kurortas: Larnaka