Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Informacija keliautojams

Atmintinė. Šioje skiltyje rasite svarbiausią informaciją keliaujantiems turistams į sekančias šalis: Turkija, Egiptas, Tunisas, Kipras, Graikija, Bulgarija, Prancūzija, Ispanija, Italija, Kanarų salos, Jungtiniai Arabų Emyratai, Tailandas, Portugalija ir Kroatija. Atmintinės struktūra:

 

Dokumentai:


Kelionės dokumentai:
•    Lietuvos Respublikos pasas ar asmens tapatybės kortelė (kurie galioja dar 6 mėn. nuo kelionės pabaigos);
•    Europos sveikatos draudimo kortelė;
•    Viza (jei reikalinga);
•    Reikalingų draudimų dokumentai;
•    Individualios reikmės receptinių vaistų recepto kopija ar gydytojo pažyma (jei reikalinga);
•    Skiepų sertifikatai (jei reikalinga);
•    Lėktuvo ar kiti kelionės bilietai;
•    Ar kiti dokumentai reikalingi kelionės metu.

Asmens dokumentai.
Keliautojai, norintys vykti į Europos Sąjungos šalis, privalo turėti tapatybę bei pilietybę patvirtinantį dokumentą, t.y., Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę. Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse, pvz., Graikijoje pripažįstamos ir kitos asmens tapatybės kortelės, pvz., vairuotojo pažymėjimas, mokytojo ar moksleivio pažymėjimas. Keliaujantys į Tunisą, Tailandą ar Jungtinius Arabų Emyratus privalo turėti Lietuvos Respublikos pasą, kurio galiojimo laikas turi būti ne mažiau kaip 6 mėnesiai po grįžimo iš kelionės.
Vaiko dokumentai.
Keliautojams, norintiems į Europos Sąjungos šalis vežtis vaiką, reikia turėti vaiko asmens dokumentus, patvirtinančius vaiko asmens tapatybę bei pilietybę, t.y., Lietuvos Respublikos pasą ir asmens tapatybės kortelę. Būtina žinoti, kad vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, todėl nepilnametis negali su šiuo dokumentu vykti į užsienį. Taip pat svarbu atkreipti dėmėsį, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2-5 metus), todėl ruošdami vaiką kelionei tėvai turėtų atkreipti dėmesį į jo kelionės dokumento galiojimo laiką. Vaikas, vykstantis į tokias šalis kaip Tunisas, Bulgarija, JAE ar Turkija be galiojančio paso privalo turėti ir kitus dokumentus, pvz., jei vaikas vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu (ne su vienu iš tėvų), Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Tačiau vienišiems tėvams vežantis vaiką į Tailandą dokumentinius įrodymus apie vaiko globą pateikti nebūtina.

Viza

Turkija - viza reikalinga.     
Tunisas - viza reikalinga.      
Kipras - viza nereikalinga.     
Graikija - viza nereikalinga.     
Bulgarija - viza nereikalinga.      
Prancūzija - viza nereikalinga.      
Ispanija - viza nereikalinga.      
Italija - viza nereikalinga.     
Jungtiniai Arabų Emyratai - viza reikalinga.     
Tailandas - viza reikalinga.     
Portugalija - viza nereikalinga.     
Kroatija - viza nereikalinga.

Keliautojams, norintiems vykti į Europos Sąjungos šalis vizų nereikia, tačiau jei ketinama šiose šalyse būti daugiau nei 90 dienų viza reikalinga. Lietuvos Respublikos piliečiai į Tunisą be vizų gali vykti tik su organizuota turistų grupe. Taip pat Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujant į JAE reikalinga turistinė viza. Ji išduodama per 5 darbo dienas. Taip pat yra galimybė įsigyti skubią JAE turistinę vizą, kuri išduodama per 2 darbo dienas. Dokumentai, reikalingi gauti turistinei JAE vizai: Lietuvos respublikos pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po grįžimo iš kelionės, anketa. Lietuvos piliečiai patekdami į Turkijos Respubliką privalo turėti atvykimo vizą. Daugkartinio atvykimo vizą mėnesiui laisvai galima įsigyti atvykus į šalį prieš pasų kontrolę. Lietuvos Respublikos piliečiams 1 mėnesio viza kainuoja 20 USD arba 15 EUR. Ši kaina gali keistis. Keliaujant į Tailandą 15 dienų vizą galima pasidaryti 24-iose imigracijos postuose. Taip pat reikia pateikti pasą, šeimos pajamas (ne mažesnės nei 20000 batų šeimai ir 10000 batų žmogui), 6x4 cm. nuotrauką, užpildyti anketą. Šios vizos negalima pratęsti išskyrus ligos atvejį. Vizos kaina 1000 batų. 100 Tailando batų atitinka 9.9988 Lt.

Draudimas (kelionės, sveikatos, bagažo ir kt.).
Europos Sąjungos šalyse keliautojams teikiamas nemokamos arba pigesnės sveikatos priežiūros paslaugos, jei keliautojas pateikia Europos sveikatos draudimo kortelę (European Health Insurance Card (EHIC) (išduotą savo šalyje) kartu su Lietuvos Respublikos pasu ar asmens tapatybės kortele. Taip pat kiti minimalūs rekomenduojami draudimai:
1.    Medicininių išlaidų draudimas (įskaitant skubius skrydžius namo);
2.    Kompleksinis kelionės draudimas (susideda iš medicininių išlaidų draudmo ir draudimo nuo nelaimingų atsitikimų);
3.    Bagažo draudimas;
4.    Kelionės finansinių nuostolių draudimas;
5.    Asmens civilinės atsakomybės draudimas.


Medicina:


Leidžiami medikamentai.
Įsivežant vaistus asmeniniam naudojimui yra taikoma importo licencija, išduota Sveikatos Apsaugos Ministerijos Centrinės Farmacijos tarnybos. Keliautojai, vykstantys į Europos Sąjungos šalis ir vežantys individualioms reikmėms receptinius vaistus privalo su savimi turėti recepto kopiją ar gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad jų vežami vaistiniai preparatai yra gydytojo paskirti, o vaistų kiekis yra reikalingas gydymui. Turint recepto kopiją ar gydytojo pažymą galima įsivežti 6 - 9 to paties pavadinimo, farmacinės formos, stiprumo ir dozuočių kiekio originalias vaistinių preparatų pakuotes. Daugiau kaip 10 originalių to paties vaistinio preparato pakuočių ar daugiau kaip 10 skirtingų pavadinimų vaistinio preparato pakuočių galima įsivežti tik turint gydytojo pažymą. Be recepto ar gydytojo pažymos leidžiama įsivežti ne daugiau kaip 5 originalias vaistinių preparatų pakuotes.

Turisto pirmosios pagalbos rinkinys:
a)    Antiseptikas
b)    Antihistamininis kremas
c)    Pleistrai
d)    Tvarsčiai
e)    Losjonai (nuo saulės, vabzdžių)
f)    Vaistai nuo viduriavimo
g)    Paracetamolis/Aspirinas
h)    Dehidratacijos maišeliai
i)    Švirkštai ir sterilizavimo servetėlės

Tunise uždrausti medikamentai: aspirinas ir sulfonamidų ir vitaminų junginiai.
Prancūzijoje viagros ir melatonino įvežimas draudžiamas.

Skiepai.

Turkija - Nereikalingi. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės.    
Tunisas - Reikalingi. Geltonojo drugio skiepai yra privalomi visiems atvykstantiems į šalį ir vyresniems nei 1 metų keliautojams. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A (vyresnius nei 1 metų vaikus), vidurių šiltinės,  hepatito B (skiepijami vaikai nuo 2 mėn. amžiaus), suaugusiems rekomenduojama skiepytis nuo difterijos ir stabligės kas 10 metų.     
Kipras - Nereikalingi.    
Graikija - Nereikalingi.    
Bulgarija - Nereikalingi. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo šių ligų: vidurių šiltinės, hepatito A, hepatito B, pasiutligės.     
Prancūzija - Nereikalingi. Rekomenduojama difterijos, stabligės revakcinacija.      
Ispanija - Nereikalingi.     
Italija - Nereikalingi.     
Jungtiniai Arabų Emyratai - Nereikalingi. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo šių ligų: hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės. Taip pat rekomenduojama difterijos, stabligės revakcinacija. 
Tailandas - Nereikalingi. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo šių ligų: poliomielito, stabligės, vidurių šiltinės, difterijos, hepatito A, japonų B encefalito, pasiutligės, hepatito B, tuberkuliozės.   
Portugalija - Reikalingi. Iš vyresnių kaip 1 metų keliautojų, atvykstančių į Azorų salas ar Madeirą iš infekuotų teritorijų, reikalaujama skiepijimo nuo geltonojo drugio sertifikato.  
Kroatija - Nereikalingi.

 

Transportas:


Išvykimo laikas (lėktuvu, autobusu).
Išvykimo laikas priklauso nuo aviakompanijos. Tačiau keliautojai užsisakę bilietą iš anksto, turėtų pasitikrinti išvykimo ir grįžimo skrydžių datas bei laiką interneto svetainėje arba avialinijų biure prieš 24–72 valandas iki išvykimo.
Keliaujant autobusais, pvz., Kipre reikia įsidėmėti, jog autobusai važiuoja dažniau paprastomis savaitės dienomis (iki 5-6h vakaro), negu savaitgaliais (iki 2h).

Registracija (lėktuvu, autobusu).
Jei registracijos laikas biliete nenurodytas, registruotis reikia atvykti ne vėliau kaip prieš 45 minutes iki paskelbiamo išvykimo laiko. Jei jūs išsiruošėte į turistinę kelionę su grupe, atvykti registruotis rekomenduojama prieš dvi valandas. Be to, registracija galima atlikti internetu. Registracija, pvz., Tap Portugal oro linijose galima per 25 valandas arba likus 90 minučių iki skrydžio. Keliaujantys be bagažo ar su rankiniu bagažu užsiregistravę internete iš kart gali atsispausdinti įsodinimo kortelę, o tiems, kurie turi priduoti bagažą turi pasidomėti bagažo pridavimo laiku oro uoste iki skrydžio.

Bagažas.
•    Kiekvienam keleiviui, vyresniam nei 2 metai, nemokamai leidžiama vežtis ne daugiau kaip 15 kg registruoto bagažo ir 5 kg rankinio bagažo. Rankinis bagažas ne ilgesnis nei 56 cm., ne platesnis nei 45 cm. ir ne gylesnis nei 25 cm. Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus. Registruojamame bagaže neturėtų būti: dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų ir pan.
•    Į orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius (tarp jų - ir suvenyrinius), manikiūro rinkinius, žirkles, kitus smailius ar aštriabriaunius ir pavojingus ar pavojingai atrodančius daiktus. Daugelį iš šių daiktų galima vežti orlaiviais kaip krovinį, jeigu jie įpakuoti pagal krovinių vežimo taisykles. Kelionės organizatorius neatsako už neregistruotą bagažą. Juo turi rūpintis pats keleivis.
•    Vežantis daugiau bagažo nei leidžiama, reikia papildomai mokėti už kiekvieną viršsvorio kilogramą. Mokestis už viršsvorio kilogramą priklauso nuo aviakompanijos taisyklių ir skrydžio trukmės.
•    Jei kelionės metu bagažas dingsta arba sugadinamas, atskridus nedelsiant reikia apie tai pranešti oro uosto bagažo tvarkymo tarnybai ir informuoti kelionių organizatoriaus atstovą.

Transporto organizacijų atsakomybė.
Skrydžio metu (nuo pasienio kontrolės perėjimo iki nusileidimo oro uoste) už keleivio saugumą yra atsakinga aviakompanija. Už lėktuvo vėlavimą, reiso panaikinimą arba tvarkaraščio pakeitimus atsako aviakompanija. Tokius atvejus reglamentuoja vidinės aviakompanijų taisyklės ir tarptautinės nuostatos, kuriomis keleivis gali grįsti savo reikalavimus. Be to, kiekvienos aviakompanijos biure galima gauti galiojančios Varšuvos konvencijos tekstą. Aviakompanija gali keisti lėktuvo tipą, neinformavusi  apie tai klientų. Klientas negali reikalauti iš kelionės organizatoriaus kompensacijos už patirtus nuostolius dėl lėktuvo vėlavimo, atšaukto arba pakeisto reiso.

 

Pretenzijų pateikimas ir sprendimas.

Lietuvos Respublikos Ambasados:
 

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
GRAIKIJOS  RESPUBLIKOJE, KIPRO RESPUBLIKAI
IR ALBANIJOS RESPUBLIKAI

38, Vasileos Konstantinou Ave.
GR - 116 35 Athens
GREECE
Tel.:  +30 210 72 94 356, +30 210 72 94 357
Faks. +30 210 72 94 347  
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-IV 9.00 - 18.00
V     9.00 - 16.45
(išskyrus švenčių dienas)
Pietų pertrauka 13.00 - 13.45LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOJE, TUNISO RESPUBLIKAI,
ANDOROS KUNIGAIKŠTYSTEI IR MAROKO KARALYSTEI

22, bd de Courcelles
75017 Paris, FRANCE
Tel.+33 1 40 54 50 50
Faks.+ 33 1 40 54 50 75
E-paštas: chancellerie amb-lituanie.fr

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-V 9.00 - 18.00 (išskyrus švenčių dienas)
Pietų pertrauka 13.00-14.00
Konsulinio skyriaus priėmimo laikas:
Darbo dienomis 10.00-13.00
Tel.:+33 1 40 54 50 51
Fax.:+33 1 40 54 50 65
E-mail: consul.fr1 urm.ltLIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AUSTRIJOS RESPUBLIKOJE, SLOVAKIJOS RESPUBLIKAI, KROATIJOS RESPUBLIKAI IR LICHTENŠTEINO KUNIGAIKŠTYSTEI
Löwengasse 47/4
1030 Vienna, AUSTRIA
Tel.:+43 1 718 5467
Fax.:+43 1 718 5469
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ITALIJOS RESPUBLIKOJE, MALTOS RESPUBLIKAI IR SAN MARINO RESPUBLIKAI 
NUOLATINĖ ATSTOVYBĖ PRIE JT MAISTO IR ŽEMĖS ŪKIO ORGANIZACIJOS

Viale di Villa Grazioli 9
00198 Rome
ITALY
Tel.:+39 06 855 90 52; +39 06 854 04 82
Faks.:+39 06 855 90 53
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.; Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-IV  9.00-17.00
V      9.00-16.00
Konsulinio skyriaus priėmimo valandos:
I-V   10.00 – 12.00
Ambasada nedirba savaitgaliais ir LR švenčių dienomis.
Nelaimės ir ypatingos skubos atveju poilsio ir švenčių dienomis dėl konsulinės pagalbos kreiptis mobiliu telefonu +393351401016
LR URM Konsulinės informacijos ir konsulinės pagalbos nelaimės atveju telefonas (+370 5) 2362400 - darbo dienomis nuo 8.00 iki 21.00 val., švenčių ir poilsio dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (darbo valandos nurodytos Lietuvos laiku).LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE,
JORDANIJOS HAŠEMITŲ KARALYSTEI,
SIRIJOS ARABŲ RESPUBLIKAI, LIBANO RESPUBLIKAI, 
KUVEITO VALSTYBEI, JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS
IR SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI

47 Ahmed Heshmat Street Zamalek, Cairo
ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Tel.+20 2 2 736 4329
Faks.+20 2 2 736 4326
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.LR AMBASADA BULGARIJOS RESPUBLIKOJE
Alabin str. 38, 3d fl.
1000 Sofia
BULGARIA
Tel. +359 2 980 6104
Faksas +359 2 980 6105
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-V 9.00 - 18.00 (išskyrus švenčių dienas)
Priėmimas konsuliniais klausimais
I-V  10.00 - 12.00
JŪSŲ PATOGUMUI PRAŠYTUME PRIĖMIMUI REGISTRUOTIS TELEFONU (+359) 2 980 6104
Nelaimės ir ypatingos skubos atveju ne darbo metu dėl konsulinės pagalbos galima kreiptis telefonu +359884025887LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE

47 Ahmed Heshmat Street
Zamalek
Cairo
ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Tel.:   +20 2 736 4329
Tel/Fax:  +20 2 736 4326LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
TURKIJOS RESPUBLIKOJE,  UZBEKISTANO
RESPUBLIKAI IR IRANO ISLAMO RESPUBLIKAI

Mahatma Gandi Cad. No. 17/8-9   06700 G.O.P.Ankara, TURKEY
Tel. +90 312 447 07 66; Faks. +90 312 447 06 63

KONSULINĖ  INFORMACIJA IR PAGALBA
Konsulinės informacijos ir konsulinės pagalbos nelaimės atveju telefonas: (+370 5) 2362400 – darbo dienomis nuo 8.00 iki 21.00, švenčių ir poilsio dienomis nuo 8.00 iki 17.00.
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-V 8.00 - 17.00 (išskyrus švenčių dienas)
Pietų pertrauka 12.00-13.00
Priėmimas konsuliniais klausimais
I-V  9.30 - 12.00LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA ISPANIJOS KARALYSTĖJE
Pisuerga 5
28002 Madrid, SPAIN
Tel.+34 91 702 21 16, +34 91 70 221 18, +34 91 31 020 75 (konsuliniai kl.)
Faks.+34 91 31 040 18, +34 91 56 479 92
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (konsuliniais klausimais)

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-V 9.00 - 18.00 (išskyrus švenčių dienas)
Priėmimas konsuliniais klausimais
I, II, IV, V  10.00 - 13.00
III lankytojai nepriimami
Pasiteiravimui, užsirašymui
Tel. + 34 913102075 ir +34 917022118
I-V 14.00-17.00
Konsulines informacijos ir konsulines pagalbos nelaimes atveju telefonas  +370 52362400 darbo dienomis nuo 7.00-20.00 poilsio dienomis nuo 7.00-16.00. Neatidėliotinais atvejais skambinkite +34 699957277.LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA
PORTUGALIJOS RESPUBLIKOJE

Av. 5 de Outubro, 81-1 Esq.
1050-050 Lisboa
PORTUGAL
Tel.+351 21799 01 10
Faks.+351 21 799 63 63
E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AMBASADOS DARBO LAIKAS
I-V 8.00 - 17.00
Priėmimo valandos
I-V 10.00 - 13.00
Konsulinė pagalba nelaimės atveju pasibaigus ministerijos darbo laikui iki 21 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis 8 - 12 val. ir 12.45 - 17 val. teikiama telefonu +370 5 236 2400.
Nedirbama savaitgaliais ir Lietuvos švenčių dienomis.


Daugiau informacijos (pateikiamos nuorodos su aprašymais, kur galima rasti platesnes informacijos).


Daugiau informacijos rasite šiose internetinėse svetainėse:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos www.pasienis.lt
Viskas apie skiepus www.infoskiepai.lt
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos www.vvkt.lt

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti