Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Atostogos Bodrume

Turkijos uostas Bodrumas kiekvienais metais sulaukia daugybės turistų, kurie su malonumu mėgaujasi tradiciniais turkų laisvalaikio praleidimo būdais. Populiariausi iš jų – pramogos ant vandens.  

Bodrumas yra ant pačio Egėjo jūros kranto, todėl nesunku įsivaizduoti, kodėl vandens sportas yra tokia populiari laisvalaikio praleidimo forma. Butent dėl to siūlau savo kelionę po šį kurortą pradėti kelione kateriu į netoliese esančią Koso salą. Čia galėsite pasivaikščioti nuostabiu paplūdimiu ir pasigrožėją įspūdinga šios salos gamta.

Išvyka į Turkiškas pirtis (Hamamus) turėtų neišvengiamai būti įtraukta į kiekvieno Bordumo svečio atostogų planus. Ši išvyka kiekvienam paliks neišdildomą įspūdį apie didžiulius garų kambarius, kur profesionalūs pirtininkai atliks malonias (tačiau kartais reikalaujančias išskirtinio lankstumo) pirties procedūras, po kuriu jausitės labai gaiviai. Tik neplanuokite ekskursijos į turkišką hamamą atostogų pabaigai, nes didelė tikimybė, kad neteksite didesnės dalies kūno įdegio, dėl kurio liejote prakaitą saulėtame Bodrumo paplūdimyje.

Pasilepinę turkiškos pirties malonumais, galite vykti į paplūdimį, kur gausu vandens pramogų. Čia, pasiplaukiojimui po Egėjo jūra, galite išsinuomoti jachtą, ar tiesiog su patyrusių instruktorių pagalba, panardyti jos gelmėse. Jeigu esate ekstremalesnių vandens pramogų mėgėjas, čia pat galėsite išsinuomoti burlentę ar jėgos aitvarą ir šėlti bangose.

Jei ieškote ramesnio užsiėmimo galite aplankyti mauzoliejaus muziejų, kuriame susipažinsite su kadaise šio muziejaus vietoje stovėjusio didingo Halikarnaso mauzoliejaus istorija. Manoma, kad savo didybės metu šis mauzoliejus buvo laikomas vienu iš septynių antikinio pasaulio stebuklų. Mauzoliejų neva pastatė karalius Mausolosas, kuris mirė 353 metais prieš mūsų erą. Muziejus lankytojų laukia kiekvieną dieną nuo 8 iki 18 valandos.

Bodrumas yra itin energingas kurortas. Naktiniai klubai, kavinės, restoranai dirba visą naktį. Viena žymiausių gatvių Bodrume - Bar street. Vienas seniausių barų – Veli Bar. Čia nuolat groja gyva muzika. Turistams rekomenduojama aplankyti – M&M dancing, Fora Bar, Fasil Cafe Rasit, The white house bar. Vienas garsiausių visos Turkijos klubų po atviru dangumi – Halikarnasas. Jei vyksite į šį kurortą su šeima, rekomenduočiau rinktis viešbutį esantį ne kurorto centre, nes linksmybės miesto centre prasideda gana anksti, todėl ramaus miego centre esančiuose viešbučiuose tikėtis gana sudėtinga.

Jeigu visgi nusprendėte, kad pramogų ir lankytinų vietų Bodrume jums per mažai, siūlyčiau pasinaudoti vietinių kelionių operatorių paslaugomis (nes pigiau) ir aplankyti tokias vietas kaip: Pamukale su įspūdingomis klintinio tufo terasomis ir Hierapolį su savo karštomis versmėmis. Žinoma, vietinių operatorių pasiklausinėkite ir apie kitas lankytinas vietas už Bodrumo ribų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti