Find best premium Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

Susas

Susas – trečias pagal dydį  Tuniso miestas. Susas buvo įsteigtas finikiečių 9-ąjį šimtmetį pr. Kr. ir kurį laiką buvo Hannibal karinė jūrų bazė. Šiuolaikinis Susas yra populiari poilsio vieta su baltu smėlėtu paplūdimiu ir istorine, siena apsupta medina su siaurų gatvelių labirintais. Suse yra Didžioji Mečetė - fortifikuotas statinys, pastatytas 9 amžiuje; katakombos; ribatas - gynybiškai įrengtas vienuolynas, pastatytas 821 metais; Zaouia Zakkak - Otomanų laikų aštuoniakampis minaretas su melynų-žalių spalvų dekoracijomis. Šiame kurorte gausu senovinių parduotuvių, cechų, kavinių. Pietinėje medinos pusėje ir už jos yra didelis fortas vadinamas Kasbah ir archeologijos muziejus. Paplūdimiai, besidriekiantys judriausiose miesto dalyse yra triukšmingi ir kupini lankytojų, tačiau toliau nuo miesto yra ir ramių paplūdimių.

Pramogų centrai:

Vandens sportas
Turkio spalvos Viduržemio jūros vandenys siūlo puikias galimybes vandens sporto šakų mėgėjams: baidarės, buriavimas, paviršinis nardymas ir nardymas su įranga. Prabangūs spa aplink Susą yra idealios vietos atsipūsti atostogų metu.

Golfas
Golfas Suse žaidžiamas Port El Kantaoui srityje. Čia įrengtas 18 duobučių golfo aikštynas.

Safari
Stilinga Viduržemio jūros prieplauka taip pat įsikūrusi Port El Kantaoui srityje. Be daugelio klubų ir barų, jūs galite mėgautis judriu Suso naktiniu gyvenimu. Kelionės į Tunisą nėra išsamios, be vieno iš Safari turų nuo Suso į Sacharos dykumą su jos stebuklingu peizažu.

Pažintinės ekskursijos:

Suso Medina
Istorinė Suso medina, įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, kur daug įdomių lankytinų vietų, yra miesto širdis. Seniausias medinos paminklas – Ribatas -  iš pradžių tarnavo kaip Islamo vienuolynas. Ribatas turi įspūdingą laikrodžio bokštą pro kurį atsiveria kvapą gniaužiantys Suso vaizdai. Vienas iš miesto paminklų, 9 a. Didžioji Mečetė turi labai paprastą interjerą.

Suso muziejus
Suso muziejus įsikūręs 9 a. Khalef al Fata bokšte. Susas taip pat gali pasigirti daugiau nei 5 kilometrų puikiai išsaugotais požemiais su laidotuvių galerijomis ir marmuro kapais, "Bon Pasteur" skyrius dirba, o kiti yra restauruojami.

Tradicinis Kalout el-Koubba muziejus
Jis datuojamas 11 ir 12 amžiumi (nėra tikslių duomenų), ir yra vienintelis tokio tipo visame Afrikos žemyne. Jis patrauklus tiek eksterjeru, tiek interjeru, ypač dėl zigzaginio stogo gofravimo.
Šiandien jis daugiausia naudojamas kaip muziejus, kur gerai paruoštos prezentacijos pristato Osmanų laikų gyvenimą.

Dar Essid
Dar Essid, siūlo unikalią galimybę tyrinėti vidinį senų laikų aukštesnės klasės gyvenimą. Namas, kuris yra paverstas privačiu muziejumi, yra gana ankštakokas, bet gražiai dekoruotas tradicinio stiliaus, Europos importo ir keleto privačios kūrybos darbų mišinu.
19 a. namas priklausė vietiniam valdininkui ir jo dviems žmonoms. Kiekviena žmona turėjo po atskirą kambarį, tačiau jie buvo gana arti vienas kito.

Prekyvietės:
Suso medina yra puikiai tinkama apsipirkinėjimui. Prekybininkai laiko vidutines ir aukštesnes kainas su sąlyga, jog prekes galima grąžinti atgal.
Tiesiai už medinos yra 4 aukštų didžiulis prekybos centras. Jame galima rasti visko, importuoto iš Šiaurės Afrikos ir šio to, kas atgabenta iš Pietinės Afrikos bei Saharos.

 

Sekantis Tuniso kurortas: Monastiras